29 فروردین, 1395

پرورش ماهی اقدامی موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی

مسئول شیلات شهرستان میرجاوه پیش بینی کرد با اتمام فصل برداشت بیش از ۴۰ تن ماهی گرم آبی از استخر های پرورش ماهی شهرستان میرجاوه برداشت خواهد شد .

با آغاز فصل برداشت ماهیان گرم آبی کشاورزان و پرورش دهندگان ماهی درشهرستان میرجاوه حاصل دست رنجشان را برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

مسئول شیلات شهرستان میرجاوه در گفتگو با خبر نگار ما اظهار کرد: از مجموع ۵۵ مورد استخر پروروش ماهی بیش از ۵۰ درصد آنها داری ماهی قابل برداشت می باشند و به دلیل دمای منطقه، پتانسیل موجود و فراوانی یونجه، ماهیان رها سازی شده در منطقه  اکثرا از نوع هامور می باشد و سایر کونه های پرورشی در شهرستان میرجاوه توجیه اقتصادی مناسبی را برخوردار نیستند .

کول افزود: تا کنون اسقبال پرورش دهنگان ماهی و کشاورزان از مقوله پرورش ماهیان خوراکی در شهرستان میرجاوه چشمگیر بوده و پیش بینی می شود با گرایش مردم به فعالیت های اقتصادمقاومتی و تولیدی  در طول سال جاری با افزایش تقاضا از سوی پرورش دهنگان مواجه باشیم .

وی خاطر نشان کرد:  از تمامی علاقه مندان حوزه شیلات و پرورش ماهی دعوت می شود تا فعالیت در این زمینه را به دلیل اقتصادی بودن آن،  تجربه کنند و  پرورش دهندگان ماهی می توانند در زمان برداشت محصول با  مشاوره کارشناسان شیلات محصولات شان را به بهترین قیمت ممکن در بازار های استان به فروش برسانند  و از ابتدای رها سازی بچه ماهی و در طول پرورش کشاورزان و پرورش دهندگان از سوی کارشناسان شیلات  حمایت می شوند .

وی تصریح کرد . پیش بینی می شود با اتمام فصل برداشت از استخر های پرورش ماهی شهرستان میرجاوه بیش از ۴۰ تن ماهی برداشت و به دست مصرف کنندگان برسد، برای هر بچه ماهی که به پرورش دهنگان  داده می شود یک و نیم کیلوگرم وزن  به طور متوسط در نظر گرفته می شود .

وی ادامه داد: از هر استخر به طور میانگین  یک الی یک و نیم تن ماهی برداشت می شود و ماهی هامور و کپور معمولی بیشتر از سایر انواع ماهی مورد استقبال پرورش دهندگان قرار گرفته است و پرورش دهندگان  ماهیان را در سطح شهرستان میرجاوه، مرکز استان و شهرستان های همجوار به فروش می رسانند.

“الله بخش ریگی” یکی از پرورش دهنگان ماهی می گوید: پرورش ماهی از نظر اقتصادی بسار به صرفه و دارای سود خوبی است و پیشنهاد می کنم افراد فعالیت خود در این زمینه را آغاز کنند چراکه درآمد خوبی دارد.

وی افزود: در فصل برداشت حدود یک تن ماهی از این استخر راهی بازار شهرستان میرجاوه و مرکز استان می کنم و از در آمد حاصل از آن بسیار راضیم.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.