29 فروردین, 1395

تولیدات سلامت محور شرط تحقق اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حمایت جدی از تولید محصولات سلامت محور و ارگانیک به جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه تاکید کرد.

« محمد حسین قربانی » در گفت و گو با خبرنگار اکونیوز افزود:  تولید محصولات سلامت‌محور در کشور می‌تواند سهم قاچاق را کاهش و تولید ثروت را افزایش دهد.
وی همچنین اظهارداشت: تولید محصولات ارگانیک در تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی موثر است از اینرو می طلبد مسئولان به این مهم توجهی جدی داشته باشند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:  از محصولات ارگانیک و کشاورزان باید حمایت بیشتری صورت گیرد تا بتوان در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کرد.
وی افزود: توجه به بحث تولید محصولات سلامت محور و ارگانیک و صادرات آن به کشورها باید بر اساس برنامه‌ریزی‌ اصولی باشد تا به عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی بینجامد.
قربانی اظهارداشت: محصولات ارگانیک در دنیا روز به روز مورد توجه قرار می‌گیرد و بیشترین استفاده از اینگونه محصولات نیز در حوزه کشاورزی است.
وی گفت: ایران از ظرفیت های مناسبی برای تولید  انواع محصولات ارگانیک در عرصه کشاورزی، دامی، شیلاتی، باغی و …  برخوردار است ازاینرو می طلبد مسئولان  از این پتانسیلها برای تولید محصولات سلامت محور نهایی بهره برداری را داشته باشند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآورشد: محصولات ارگانیک بسترساز توسعه صادرات  و خلق ثروت در جامعه است به شرط اینکه برندسازی شود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.