29 فروردین, 1395

توسعه فعالیت های دانش بنیان در راستای اقتصاد مقاومتی است

توسعه فعالیت های دانش بنیان به عنوان یک پایه اصلی اقتصاد مقاومتی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

حمید میرزاده شامگاه شنبه در یازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد این استان که با حضور استاندار فارس برگزار شد، افزود: توسعه این فعالیت ها یک ضرورت در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می رود، چرا که در سال های اخیر علاوه بر افزایش رقبای این دانشگاه، جمعیت جوان کشور نیز در حال کاهش است.
وی همچنین گفت: توسعه علمی، اسلامی و آزاد اندیشی به معنای واقعی کلمه از مهمترین برنامه ها و اهداف دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می رود به همین سبب در این مسیر تمام تلاش خود را بکار خواهد بست .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی حرکت های بنیادی در حوزه ورزش را از برنامه های مهم این دانشگاه برشمرد.
وی با بیان این مطلب که سرمایه گذاری در حوزه ورزش علاوه بر کم کردن هزینه های درمانی، موچب کاهش میزان ناهنجاری های اجتماعی نیز می شود تصرح کرد :معتقدیم جوانی که ورزش را به همراه علم دنبال کند از آسیب مصون می ماند.
میرزاده با اشاره به بهره برداری از ۳۴ هزار مترمربع فضای آمورشی، فرهنگی، پژوهشی و ورزشی در واحدهای دانشگاهی استان فارس در روز شنبه از جمله مجموعه ورزشی هفتهزار مترمربعی گفت: این فضا نقش مهمی در سلامت جامعه خواهد داشت .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آغاز بهره برداری از ۲۴ ازمایشگاه و کارگاه در واحد شیراز این دانشگاه گفت: این آزمایشگاه ها می تواند به اقتصاد دانش بنیان و مراکز رشد خدمات لازم را ارائه کند.
میرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح دو مرکز رشد در استان فارس گفت: این دو مرکز شامل مرکز رشد واحد شیراز با زمینه کشاورزی نوین و گیاهان دارویی با هفت شرکت دانش بنیان و مرکز رشد واحد مرودشت نیز در حوزه نفت،گاز و مخازن با شش شرکت دانش بنیان است.
وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ابتکار بی بدیل آیت الله هاشمی رفسنجانی است که با تایید امام(ره) و حمایت بزرگانی چون مقام معظم رهبری تاسیس شده است، اظهارداشت: مجموعه عظیم دانشگاه آزاد اسلامی را می توان جزو ۱۰ دستاورد اولیه انقلاب اسلامی و از افتخارهای ملی به شمار آورد چرا که تاثیرات بسیاری در توسعه کشور داشته است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره درخواست های دانشجویان دانشگاه آزاد واحد شیراز از وی برای تاسیس کتابخانه ای مرکزی، گفت: واحد شیراز می تواند از طریق درآمدهای خود و تبدیل به احسن اموال مازاد در یک سال آینده این کتابخانه را تاسیس کند.
میرزاده گفت: با وجود رشد ۳۰ درصدی کارشناسی ارشد و ۷۰ درصدی دکترای تخصصی در این استان اما تا پایان سال ۹۹ رشد قابل ملاحظه ای در تعداد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود نخواهد داشت.
وی وجود ۳۰۰ هزار فارغ التحصیل استان فارس را یکی از سرمایه های اصلی این استان برشمرد و افزود: این تعداد فارغ التحصیل در این استان، نشان می دهد که دانشگاه آزاد اسلامی منشا اثر چه خدمات عظیمی در استان بوده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: رشد تحصیلات تکمیلی در استان فارس قابل توجه است، به گونه ای که تعداد رشته محل های کارشناسی ارشد از ۲۴۵ به ۵۶۳ رشته و تعداد رشته های دکترای تخصصی از ۱۴ به ۱۲۳ رشته محل افزایش یافته است و بر اساس برنامه استان تا پایان خرداد ۹۵ کادر علمی مورد نیاز مطابق با استانداردهای آموزش عالی تامین و استخدام خواهد شد.
میرزاده درخصوص تامین مسکن کارکنان و اعضای هیات علمی گفت: طبق مصوبه هیات امنای استان، واحدها می توانند بخشی از زمین شهرک های شفا را به مسکن کارکنان دانشگاه اختصاص دهند.
در سفر روز گذشته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به استان فارس، عملیات اجرایی شهرک فناوری آزاد (شفا) دانشگاه آزاد واحد شیراز آغاز شد و چند طرح عمرانی این دانشگاه به بهره برداری رسید.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.