29 فروردین, 1395

نگاه ویژه به اقتصاد دانش بنیان از مصادیق اجرای اقتصاد مقاومتی است

رئیس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: یکی از مصادیق اجرای اقتصاد مقاومتی نگاه ویژه به اقتصاد دانش بنیان است.

اصغر آذربایجانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایمنا گفت: نامگذاری امسال تحت عنوان “اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” از سوی مقام معظم رهبری راهبردی است که می تواند نظام اقتصادی را سامان دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به فعالیت دشمنان نظام در مباحث اقتصادی باید به موضوع اقتصاد مقاومتی اهتمام ویژه ای داشت و این حرکت با اقدامات جهادگونه و استفاده از توان داخلی میسر است.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ۱۰ نکته از مصادیق اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری در ابتدای سال مطرح شد، گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مدیریت منابع مالی و استفاده صحیح در ساختار دستگاه ها اولین مصداق تحقق اقتصاد مقاومتی است.
آذربایجانی دومین نکته از مصادیق اجرای اقتصاد مقاوتی را نگاه ویژه به اقتصاد دانش بنیان دانست و تاکید کرد: در دنیای امروز با استفاده از علم و تکنولوژی می توان در مسیر توسعه کشور گام برداشت.
وی ادامه داد: صرفه جویی و بهره وری یکی از موضوعاتی است که در ساختار دستگاه های دولتی و مدیریت شهری نسبت به استفاده از انرژی ها باید به آن توجه کرد.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان موضوع گفتمان اقتصاد مقاومتی را موضوعی مهم دانست و افزود: ادبیاتی مانند حرکت جهادی و درون زا، پیشرو و اقتصاد برون زا در این طرح، مطرح است بنابراین باید اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک دغدغه در حوزه مدیریتی نام برد.
آذربایجانی موضوع بعدی مطرح شده در باب اقتصاد مقاومتی را استفاده از ظرفیت های موجود شهر خواند و افزود: شهر و استان اصفهان از جمله شهرهایی است که می تواند در زمینه گردشگری و کسب درآمدها فعالیت های مطلوبی انجام دهد.
وی ایجاد سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در توسعه شهری و استفاده از ظرفیت ها را امری بدیهی دانست و افزود: حمایت از اصناف مختلف یکی دیگر از گام های تحقق اقتصاد مقاومتی است.
رئیس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اساس شکل گیری شهر ها بر اساس اصناف است و اصفهان توان ظرفیتی بالایی در این زمینه دارد، به عنوان مثال صنایع دستی علاوه بر اینکه به عنوان صنایع پاک مطرح هستند به عنوان صنایع مولد نیز باید معرفی شوند که این صنایع  علاوه بر ایجاد منابع ثروت به ایجاد اشتغال کمک می کنند.
آذربایجانی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی طبق فرامین مقام معظم رهبری گام برداریم.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.