28 فروردین, 1395
امين زاده:

اقتصاد مقاومتی امنیت فعالان اقتصادی را محقق می کند

الهام امین زاده روز شنبه در نشست فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی استان یزد اظهار کرد: اقتصاد و حقوق دو حوزه متصل به یکدیگر هستند و اگر از هم فاصله بگیرند ضربه خواهیم خورد. وی با تاکید بر اینکه امروزه دانش به عنوان ثروت مطرح است افزود: دولت یازدهم به دنبال سادگی، شفافیت قوانین […]

الهام امین زاده روز شنبه در نشست فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی استان یزد اظهار کرد: اقتصاد و حقوق دو حوزه متصل به یکدیگر هستند و اگر از هم فاصله بگیرند ضربه خواهیم خورد.
وی با تاکید بر اینکه امروزه دانش به عنوان ثروت مطرح است افزود: دولت یازدهم به دنبال سادگی، شفافیت قوانین و ثبات حقوقی است و هر چه فعالیت های اقتصادی دانش بنیان شود به موفقیت بیشتری می رسیم.
معاون رئیس جمهوری گفت: کشورمان با توجه به مواردی از جمله کاهش محسوس قیمت نفت اکنون هدف آماج یک جنگ اقتصادی است که در این جنگ محکوم به پیروزی هستیم.
امین زاده با بیان اینکه سالانه ۲۵ میلیارد دلار واردات قاچاق و تجارت زیرزمینی بدون پرداخت مالیات در کشور مواجه هستیم افزود: این موضوع مشکلات عدیده ای برای تولیدکنندگان کشورمان ایجاد کرده است.
وی به تشکیل یک تیم اقتصادی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری اشاره و خاطر نشان کرد: صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور مشکلات خود را به این معاونت اطلاع ‌رسانی کنند.
معاون رئیس جمهوری نگاه حمایتی دولت به بخش خصوصی را یادآور شد و افزود: تیمی متشکل از نمایندگان سه‌ قوه تشکیل شده تا خلأهای قانونی و موارد مشکل ساز در فضای کسب و کار را مورد بررسی و بازنگری قرار دهد.
استاندار یزد نیز در این نشست با اشاره به ۳۰ مورد مشکل احصاءشده صنایع و واحدهای تولیدی استان یزد در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، توجه بیشتر نهادهای بالادستی برای رفع این مشکلات را خواستار شد.
سیدمحمد میرمحمدی افزود: ۱۲ برنالمه ملی، ۶۰ طرح و ۲۵۰ پروزه در بخش اقتصاد مقاومتی در اختیار بخش خصوصی است که از این ظرفیت می توان به نحو مطلوبی استفاده کرد.
وی عمده مشکل فعالان اقتصادی در استان یزد را بدهی های معوق بانکی عنوان و اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد مشکلات واحدهای صنعتی استان به این موضوع بازمی گردد که باید برای رفع آن چاره اندیشی شود.
در این نشست شماری از اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان یزد نیز به بیان مشکلات حوزه متبوع خود از جمله بدهی های بانکی و مالیات بر ارزش افزوده پرداختند.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.