28 فروردین, 1395

انجمن‌های اسلامی پایگاه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در محیط دانش‌آموزی است

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به نقش اتحادیه در پیگیری شعار سال گفت: انجمن‌های اسلامی پایگاه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در محیط دانش‌آموزی است.

حامد علامتی در نخستین نشست مجمع عمومی کادر این تشکل در سال ۹۵، گفت: نقش اتحادیه در پیگیری و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل در هفت رویکرد است.

وی گفت: «گفتمان سازی و ترویج روحیه انقلابی و فرهنگ استکبار ستیزی در عرصه اقتصادی»، «ترویج روحیه علم آموزی و دانش‌افزایی»، «فرهنگسازی و حمایت از تولید ملی و مصرف کالای ایرانی»، «جریان‌سازی در زمینه اصلاح الگوی مصرف»، «ترویج مهارت‌آموزی، فرهنگ کارآفرینی و خلاقیت در عرصه اقتصادی»، «ترویج مفاهیم و مؤلفه‌های اقتصاد اسلامی»، «توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه‌های اداری و سازمانی» از جمله هفت رویکرد اصلی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در پیگیری و تحقق شعار سال است.

علامتی خاطرنشان کرد: گفتمان‌سازی و ترویج روحیه انقلابی و فرهنگ استکبارستیزی در عرصه اقتصادی با برنامه‌های جریان‌ساز جنبش دانش‌آموزی، نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در سال جدید است و ترویج روحیه علم‌آموزی و دانش‌افزایی با تشکیل گروه‌های علمی، دیدار و گفت‌وگو با نخبگان و افتخارآفرینان عرصه علم و فناوری، ایفای نقش جدی و فعال مؤسسه علمی آینده سازان میسر خواهد بود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به برنامه‌های فرهنگسازی و حمایت از تولید ملی و مصرف کالای ایرانی گفت: فراخوان ادبی و هنری با موضوع کالای ایرانی و تولید داخلی، بازدید از مراکز تولیدی و صنعتی موفق، همفکری کادر تشکیلاتی و دانش‌آموزان و مربیان برای طراحی مدل فراخوان و رایزنی با نهادهای مرتبط جهت شناسایی مراکز تولیدی و صنعتی موفق از جمله برنامه‌ها برای فرهنگ سازی و حمایت از تولید داخلی است.

وی گفت: جریان سازی در زمینه اصلاح الگوی مصرف با برگزاری مسابقات و فراخوان هنری، حمایت از ابتکارات دانش‌آموزی، ترویج مهارت آموزی، فرهنگ کارآفرینی و خلاقیت در عرصه اقتصادی و ترویج مفاهیم و مؤلفه‌های اقتصاد اسلامی با طرح موضوع در جلسات قرارگاهی و حلقه‌های معرفتی می‌تواند گامی موثر در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل در حوزه دانش‌آموزی باشد.

براساس گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه‌های اداری و سازمانی، رویکرد آخر اتحادیه در تحقق شعار سال است که با توجه بیشتر به موضوع مصرف بهینه منابع و انرژی، بازبینی وضعیت مصرف انرژی در محیط های اداری و ساختمان‌ها، بازبینی هزینه‌ها به ویژه هزینه‌های جاری و مواد مصرفی و پرهیز از خرید هرگونه کالای خارجی مگر در موارد اضطراری و فاقد مشابه داخلی می‌تواند به شعار سال جامه عمل بپوشاند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.