28 فروردین, 1395

نحوه تأمین اعتبار پروژه‌های اقتصادمقاومتی

نمایندگان مجلس نحوه اختصاص منابع مالی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اجرای پروژه های مصوب آن را مشخص کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز  در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور با ۱۲۷ رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه با تبصره ۱۶ این لایحه موافقت کردند.

در تبصره ۱۶ آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود برای تسریع در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به‌منظور‌ تأمین اعتبار موردنیاز پروژه‌های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، علاوه بر اعتباراتی که در بودجه دستگاههای اجرائی منظور شده است، نسبت به استفاده از منابع بودجه حداکثر تا ده درصد (۱۰%) اعتبارات هزینه‌ای (به استثنای فصول اول و ششم) و پنج درصد (۵%) اعتبارات طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای تأمین اعتبار اجرای برنامه‌ها، طرحها و پروژه‌های اقتصادی مورد استفاده قرار دهد.

محمد باقر نوبخت در جریان بررسی تبصره ۱۶ گفت : برای اثربخشی فرمان مقام معظم رهبری جهت اجرای سیاست‌های مقاومتی تصمیم به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گرفتیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: قرار است ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای فرماندهی دستگاه‌ها و هماهنگی آن‌ها نافذ الکلام باشد که برای این نفوذ نیاز به منابع مالی دارد تا بتواند مصوبات خود را پشتیبانی کند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.