28 فروردین, 1395

هنر بهترین زمینه ساز اجرای اقتصاد مقاومتی

اصغر بمانی از هنرمندان نمایشی استان یزد کفت: هنر بهترین و قویترین رسانه برای زمینه سازی اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور است.

اصغر بمانی از هنرمندان نمایشی استان یزد در خصوص اهمیت هنر در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی کشور گفت: امروزه هنر بهترین و قویترین رسانه برای زمینه سازی و شکل گیری جریانات فکری، اعتقادی، اقتصادی، فرهنگی و… است. پس قطعا در زمینه شکل گیری اقتصاد مقاومتی هم بهترین ابزار برای فرهنگ سازی٬ تقویت روحیه خودباوری والقلی توانایی های داخلی هنر است که می تواند نقش خط شکن و جلودار در اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

وی ادامه داد: تفریح٬ نشاط  و شادی نیاز روحی وجسمی هرانسانی است وهیچ چشمه ای بهتر ازهنر نمی تواند این عطش آدمی را برطرف کند. رسالت هنرمندان متعهد برای هنر پویا و جذاب ابتدا شناخت درست و کامل جامعه خود و نیازسنجی مخاطبان جهت پاسخگویی به نیازهای فرهنگی وهنری آنهاست و آنچه که امروزه خلاء آن بیشتر حس می شود.تنوع ، خلاقیت و نوآوری برای جذب سلایق گوناگون افراد جامعه است که متاسفانه بیشتر شاهد کارهای تقلیدی و کپی برداری ازنمونه ها و نسخه های خارجی هستیم.

این هنرمند ارزشی استان یزد خاطر نشان کرد: خنده معجزه گر است ومی تواندبسیاری ازبیماری ها، مشکلات و معضلات روحی و روانی را درمان کند ٬اما واقعا خندیدن و خندان به چه قیمتی؟! واقعا نباید فراموش کنیم که به چه میخندیم وبه که؟! بنظر من ضعف اصلی دراین قسمت کمبود متون نمایشی و نوع نگاه بعضی ازدوستان هنرمند به مقوله ظنز و کمدی است‌.

بمانی در ادامه افزود: کاری که در این زمینه می توان انجام داد توجه به فرهنگ بسیارغنی و اصیل اسلامی ایرانی است. نگاه به درون و داشته های خودمان راه گشا می باشد. لازم است دوستان هنرمند در زمینه ی مطالعه ٬ تحقیق و استفاده از متون ادبی ٬تاریخی و فرهنگی تلاش وهمت بیشتری داشته باشند تا نقیصه کمبود متن و محتوا مرتفع شود.

وی به انتظار و دغدغه هنرمندان و جامعه هنری از مسئولان فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: انتظارهنرمندان و جامعه هنری از مسئولین محترم فراهم ساختن فضای مطلوب و مناسب جهت ارائه برنامه های هنری ، میدان دادن به هنرمندان جوان و جوانان هنرمند برای ورود به عرصه هنری که خوشبختانه عده آنها کم هم نیست و می تواند خون تازه ای به رگ های فرهنگی وهنری یزد وارد کنند وهمچنین استفاده کامل و بهینه از پیشکسوتان هنری استان و داشتن یک برنامه بلند مدت مدون جهت امور فرهنگی وهنری یزد که حس می شود جای آن خالی است.

این هنرمند نمایشی استان اذعان کرد: بنظرم اقدام وعمل باید دو جانبه باشدهم مسئولان عزیز وبزرگوار قول و وعده های خود راعملی کنند و شرایط مطلوب را برای کارهای فرهنگی وهنری مهیا کنند و هم هنرمندان عزیز آستین همت را بالازده و با تمام توان و قدرت وارد میدان شوند.بمحدالله درسال۹۴درهفته تئاتر استان و همچنین ایام عید نوروز درسطح استان یزد هم از نظر کمی وهم ازنظر کیفی شاهد اتفاقات فرخنده و خوبی درعرصه هنر بودیم که لازم است هم مسئولان محترم و هم هنرمندان عزیز با نقد منصفانه و تحلیل درست این برنامه ها٬عیب ها و نقاط ضعف آن را برطرف و نقاط قوت آن را تقویت کرده و درسال۹۵ که سال اقدام وعمل هست این برنامه ها در سطحی وسیع ترو کامل تر به اجرا در آید.

بمانی در پایان خاطر نشان کرد: لازم است ازتمامی افراد اهم ازمسئولین بزرگوار و هنرمندان عزیز که دلسوزانه و متعهدانه برای تعالی و رشد فرهنگ و هنر استان تلاش می کنند تشکر و قدردانی کرد.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.