28 فروردین, 1395

تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در نیروی زمینی ارتش

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در این نیرو خبر داد.

امیر کیومرث حیدری گفت: ارتش و سایر نیروهای مسلح ضرورتا باید بخشی از توان مالی خود را به تهیه فناوری ها و تجهیزات جدید و ادواتی که در چرخه دفاعی در مقیاس کوچک و بزرگ مورد نیاز است، اختصاص دهند.

وی افزود: اگر نیروهای مسلح بتوانند بنا به فرموده مقام معظم رهبری با نگاه به داخل در مسیری حرکت کنند که تجهیزات و تسلیحات مورد نیاز خود را با استفاده از ظرفیت دانشمندان، متخصصان و فضاهای دانشگاهی و صنعتی داخلی طراحی و تولید کنند، گام بسیار بلندی را در زمینه اقتصاد مقاومتی برداشته اند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: سالهاست که موضوع نهضت خودکفایی در نیروهای مسلح بخصوص در ارتش نهادینه شده و امسال نیز نگاه مضاعفی به این قضیه داریم تا بتوانیم آنچه را که در چرخه دفاعی مورد نیاز هست، تولید کنیم.

وی با یادآوری تحریم های زمان جنگ از سیم خاردار گرفته تا دیگر تجهیزات اضافه کرد: امروز با سربلندی تمام، این قابلیت در ارتش و سایر نیروهای مسلح بوجود آمده که با نگاه به داخل، تجهیزات مورد نیاز خود را تولید نمایند.

حیدری با اشاره به اقدام نیروی زمینی ارتش در خصوص تحقق شعار سال مقام عظمای ولایت خاطرنشان ساخت: ستادی به نام “اقتصادی مقاومتی” در نیروی زمینی تشکیل شده تا هم برنامه های نهضت خودکفایی بیشتر رصد شود و هم اقدام و عمل را با تشکیل ستاد و در نتیجه دستیابی سریعتر به تجهیزات داخلی نیروی زمینی محقق سازیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: امروز ارتش و نیروی زمینی ولایی بر این موضوع واقفند که در رکاب ولایت، تلاش و کوشش، معنای جهاد و کشته شدن معنای شهادت می دهد و با لبخند رضایت ولایت است که کارها مشروعیت پیدا می کند.

وی در پایان تاکید کرد: اگر بگوییم روحیه شهادت طلبی که امروز در نیروهای مسلح وجود دارد، از دوران دفاع مقدس کمتر نیست، اغراق نکرده ایم.

منبع : دفاع پرس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.