28 فروردین, 1395

انضباط مالی و شایسته‌سالاری مبانی دستیابی به اقتصاد مقاومتی است

نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی، انضباط مالی و شایسته‌سالاری را از مبانی دستیابی به اقتصاد مقاومتی دانست و گفت:هیچ راهی نداریم جز این که به سمت نظام بودجه‌ریزی صحیح پیش برویم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد روز شنبه در همایش «صنعت نفت دانش‌بنیان، تبلور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی» که در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: برای شکل‌گیری اقتصاد پویا با حجم بزرگ مبتنی بر تولید دانایی‌محور مردمی، نخستین مانعی که برای حرکت فراگیر در این عرصه و حوزه‌های دیگر وجود دارد، ضرورت رسیدن به یک نقشه قابل قبول برای دست اندرکاران و مدیران نظام است.
نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی اجماع سازی را ضرورتی دانست که باید مدیران برای آن همت گمارند.
ابوترابی‌فرد با بیان این که دستور دادن در جایگاه فرماندهی و مدیریت بدون مشورت ناصواب است، گفت: باید با گفت‌وگو و مشاوره به نگاه مشترک رسید و به بالاترین سطح از اجماع دست پیدا کنیم. مشورت و گفت‌وگو باید به فرهنگ مدیران کشور تبدیل شود.
وی استفاده نکردن از مدیران شایسته را یکی از چالش‌های فراروی اقتصاد مقاومتی دانست و با بیان این که شایسته‌سالاری مرز نمی‌شناسد، اظهار داشت: مدیریت را باید به دست اهلش سپرد. با روابط و پیوندهای سیاسی نمی‌توان مدیران لایق را منصوب کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس نهم با تاکید بر این که چالش بعدی فاصله ما با انضباط مالی است، گفت: تقریبا انضباط مالی در کشور رنگ باخته است. منابع واقعی ما با مصارف واقعی هیچ انطباقی ندارد.
ابوترابی فرد توضیح داد: انضباط مالی اقتضا می‌کند مصارف از درآمدهای واقعی فاصله نگیرد. هیچ راهی نداریم جز این که به سمت نظام بودجه‌ریزی صحیح پیش برویم.
وی انضباط مالی و نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد به معنی واقعی کلمه را به‌عنوان رکن کلیدی اقتصاد مقاومتی نام برد.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.