28 فروردین, 1395

گفتمان اقتصاد مقاومتی در مراکز علمی گسترش یابد

گسترش گفتمان اقتصاد مقاومتی در مراکز علمی در تحقق اهداف شعار امسال تاثیرگذار است.

حجت‌الاسلام علی ملکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم از  ضرورت حرکت جهادی تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی برای تحقق شعار امسال گفت و اظهار داشت: مهم‌ترین چالش پیش‌روی اقتصاد مقاومتی، نبود حرکت‌های برنامه‌ریزی شده است که تنها راهگشای این مسئله حرکت و مدیریت جهادی مسئولان است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان راه‌حل بسیاری از مشکلات را در حرکت جهادی نیروهای متخصص و متعهد دانست و گفت: با توجه به نیروی انسانی جوان و کارآمد، منابع زیرزمینی و زمین‌های حاصلخیز فراوان، استان کرمانشاه ظرفیت خوبی برای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» دارد که دستیابی به آن در سایه حرکت جهادی و بسیجی‌وار نهفته است.

امام جمعه قصرشیرین با بیان اینکه اکنون در شرایطی هستیم که تمام جهان کفر به خاطر رهبری فکری و جریانی ایران بر ملت‌های آزادی‌خواه دنیا با تمام قدرت در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران ایستاده است افزود: همان طور که مقام معظم رهبری بارها فرمودند به دلیل اوج پیشرفت نظامی انقلاب اسلامی هیچ کشوری توان مقابله نظامی با ایران را ندارد.

وی با بیان اینکه دشمنان امروزه با تمرکز بر اقتصاد و برنامه‌ریزی برای تحریم هر چه بیشتر ایران سعی در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران دارند بیان کرد: بر این اساس مقام معظم رهبری فرمودند اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد پویا، خودکفا و اقتصادی که از هر جنبه مستقل بوده و تکیه بر صادرات نه واردات داشته باشد.

ملکی با اشاره به آسیب‌های ناشی از اتکای  اقتصاد ایران به درآمدهای حاصل از فروش نفت گفت: با وجود اقتصاد رانتی و متکی به درآمد نفت، دشمنان خارجی انقلاب با افزایش، کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی یا تحریم خریدران می‌توانند جلوی رشد اقتصادی ایران را بگیرند.

وی با اشاره به زمین‌های حاصلخیز و چهار فصل بودن استان کرمانشاه بیان کرد: براساس گفته‌های صاحب‌نظران و با فرض اینکه بقیه استان‌های کشور فقط به صادرات بپردازند استان کرمانشاه با تکیه بر نیروی انسانی و ظرفیت کشاورزی خود توانایی تامین محصولات غذایی کشور را دارد.

امام جمعه قصرشیرین با اشاره به برنامه‌های فرهنگی پیش رو با محوریت بومی و محلی برای تحقق شعار امسال گفت: برگزاری همایش‌هایی با محوریت شعار امسال، دعوت از کارشناسان استانی و کشوری، راه‌اندازی شورای فرهنگ بومی، برگزاری جلسات متعدد با اصناف و ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌ها و مدارس برای تحقق اهداف شعار اقتصاد مقاومتی اجرایی شود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.