26 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی به معنای درون‌زایی اقتصاد است

منتخب مردم تهران در مجلس دهم گفت: متاسفانه برخی‌ها افتخارشان این است که برای تولید داخل برخی مواد را از بیرون به کشور وارد کنند در حالی که واردات افتخار نیست ذلت است.

محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم صبح امروز (پنجشنبه) در کنگره ملی آموزش عالی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی، تولید داخل و درون‌زایی اقتصاد را مطرح می‌کند و جهت‌گیری‌های ما در همه سیاست‌ها اتکا به نیروی داخل است.

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به توانمندی‌های ایران در بخش دفاعی اشاره و خاطرنشان کرد: در بخش دفاع امروز ما مدعی هستیم و نه تنها نیازهای خود را با فناوری‌های پیشرفته برآورده می‌کنیم بلکه آمادگی داریم در چارچوب قوانین و مقررات به برخی کشورهای منطقه نیز کمک کنیم.

عارف با طرح این پرسش که چرا در صنعت خودرو ما نتوانستیم به آن شاخص‌های مورد نیاز برسیم، گفت: متاسفانه با کمال معذرت در خیلی از بخش‌ها نگاه به خارج است. اینکه ما برای تولید از خارج مواد مورد نیاز را تامین کنیم افتخار نیست بلکه ذلت است.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی‌گوییم با دنیا قطع رابطه کنیم بلکه می‌گوییم واردات افتخار نیست بلکه افتخار این است که صنعت ما با تولید داخل بچرخد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.