26 فروردین, 1395
رحماني فضلی:

پیشبرد اقتصاد مقاومتی نیازمند رفع موانع بوروکراسی است

وزیر کشور گفت: پیشبرد اقتصاد مقاومتی نیاز به تلاش و مداومت بیشتر و خارج از روال عادی و رفع موانع بروکراسی دارد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست شورای مشورتی اقتصاد مقاومتی که در وزارت کشور برگزار شد، اظهارداشت: مهمترین موضوع امسال که دولت پیگیری خواهد کرد بحث اقتصاد مقاومتی است و نگاه مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان در پیام نوروزی امسال و سخنرانی ابتدای سال در مشهد مقدس حاکی از اهمیت فوق العاده موضوع است و توقعات ایشان در اجرای اقتصاد مقاومتی باید برآورده شود.

وزیر کشور واگذاری اختیارات به استانها، رفع موانع اداری و ایجاد الگوی اقتصاد مقاومتی در استانهای کشور را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: ظرفیت‌های موجود در بعد شرایط طبیعی استان‌ها، مدیریت کارآمد و مزیت‌های استان‌ها می‌تواند در اجرای اقتصاد مقاومتی با محوریت مردمی کردن کارها بسیار موثر باشد.

رحمانی‌فضلی همچنین بر لزوم مدیریت چالاک برای اجرای طرحهای ملی در استانهای مستعد کشور و استفاده مطلوب از ظرفیتهای قانونی تاکید کرد.

در این جلسه فروزان مهر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و اعضای شورا، نقطه نظرات و پیشنهادات کارشناسی خود را برای اجرای دقیق طرح های مرتبط با اقتصاد مقاومتی در استانها مطرح کردند و مقرر شد در جلسه آتی شورای اقتصاد مقاومتی مباحث مربوط به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در استانها پیگیری شود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.