26 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی نیاز روز کشور است

با توجه به شرایط موجود در کشور و با توجه به تحلیلی که اقتصاد دانان و کارشناسان دارند اقتصاد مقاومتی نیاز روز کشور و بخصوص استان یزد است.

محمد زاد رحمانی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: توسعه درون زا مدنظر دولت بوده و تاکید مقام معظم رهبری و انتخاب سال ۱۳۹۵ به عنوان ‘اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل’ باعث می شود که توجه همگان بیشتر معطوف به این موضوع شود که خروجی آن رشد شاخص های مثبت اقتصادی در پایان سال است.
وی افزود: حمایت از تولید داخل و قرار دادن کشاورزی به عنوان محور توسعه کشور یکی از ابزراهای اقتصاد مقاومتی است که در این راستا نیز دولت تدبیر و امید توجه و نگاه ویژه به کشاورزان بخصوص روستاها به عنوان مولد کشور داشته و مسلما امسال نیز بیشتر از گذشته مورد توجه قرار خواهد گرفت.
فرماندار خاتم خاطر نشان کرد: در شهرستان خاتم برای تحقق شعار سال با توجه به اینکه محدودیت های آب و زمین و به طور کلی محدودیت های منابع طبیعی امکان افزایش افقی تولید (افزایش زیر کشت) را نمی دهد، بنابراین برنامه ها این است که در شهرستان به سمت افزایش عمودی تولید( افزایش عملکرد در واحد سطح) برویم،علاوه بر این توسعه صنایع جانبی و تبدیلی بخش کشاورزی نیز مانند سال گذشته در دستور کار قرار دارد .
وی اظهار داشت: در بخش صنعت و معدن، کارخانه تولید شمش فولاد به زودی به بهره برداری رسمی می رسد و همزمان با آن کلنگ احداث کارخانه گندله سازی نیز به زمین خواهد خورد.
وی از بهره برداری از کارخانه کنسانتره آهن اسمالون بخش مروست نیز توسط شرکت آریا فاتح خاورمیانه در آینده خبر داد.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از امکانات خدادادی مانند نور خورشید نیز در دستور کار قرار دارد و امیدواریم در سال جاری عملیات احداث سه کارخانه تولید انرژی خورشیدی درهرات – مروست و دهستان چاهک شروع شود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.