25 فروردین, 1395

محور اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید ملی است

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم‌چنان از اولویت‌های انتظامی است گفت: محور اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید ملی است.

سردار منوچهر امان‌الهی در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان و در نخستین نشست قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پدیده را یکی از معضلات بزرگ و موانع رشد اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: از تمامی مسئولان انتظامی انتظار می‌رود به طور جدی با این پدیده شوم مقابله و اقدامات عملیاتی را در این زمینه بیش از پیش دنبال کنند.

وی عنوان کرد: مقاومت در برابر هجمه‌های اقتصادی دشمن گرچه از نظر ماهیت بی‌شباهت به مقاومت و ایستادگی در برابر تهاجم نظامی دشمن و هشت سال جنگ تحمیلی و نیز هوشیاری و مقابله با تهاجم فرهنگی، جنگ نرم و فتنه گری‌های دشمن نیست اما از نظر روش و اسلوب مقاومت، تاکتیک‌های خاص خود را دارد.

امان‌الهی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک دور اندیشه و چاره‌جویی هوشمندانه در راستای مقابله با دشمن در جبهه‌های اقتصادی گفتمان اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند.

وی افزود: بی‌تردید اقتصاد مقاومتی رویه و منشی با ابعاد گوناگون و جنبه‌های متفاوت است و تحقق آن شرایط و زمینه‌های خاص خود را می‌طلبد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بیان کرد: بسیاری از ویژگی‌هایی که در سالیان متمادی در ساختار تولید، سازمان توزیع و الگوهای مصرفی جامعه شکل گرفته است امروزه نقاط قوت و دریچه‌های‌ امید دشمن برای تهاجم اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی تنها به مفهوم استقامت و پایداری و تحمل ضربه‌های اقتصادی دشمن نیست گفت: اقتصاد مقاومتی اتخاذ رویکرد و طرح‌ریزی ساختار به گونه‌ای است که امید و نتیجه‌گیری از هر گونه طرح آسیب‌رسان به اقتصاد را از دشمن بگیرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: پدیده قاچاق کالا به شکل مستقیم و غیرمستقیم در پاره‌ای از این زمینه‌ها دخالت داشته است و پوشش دادن این نقاط ضعف و از میان برداشتن آنها بدون توجه به یک برنامه جامع ممکن نیست.

امان‌الهی‌ گفت: مبارزه با قاچاق کالا علاوه بر اهرم‌های مقابله‌ای و انتظامی اصلاح الگوی مصرف و نیاز به فرهنگ‌سازی و تبلیغات دارد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.