25 فروردین, 1395

سمن‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش پررنگی می‌توانند داشته باشند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره نقش پررنگ انجمن‌های مردم نهاد در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی حضور موثر مردم در فعالیت‌های اقتصادی است.

هوشمند صفائی در دیدار با هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان با اشاره به اثربخشی کانون‌ها و انجمن‌ها در رصد مطلوب واحدها و بنگاه‌های اقتصادی اظهار کرد: دولت موظف به تخصیص بودجه و امکانات به انجمن‌های صنفی نیست اما می‌تواند نقش حمایتی خود را به بهترین شکل ممکن برای تقویت این بخش ایفا کند.

وی افزود: انجمن‌های مردم نهاد بازوان توانمند دولت برای مشارکت بخش خصوصی و مردم در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی هستند و به همین دلیل باید مورد حمایت جدی قرار بگیرند.

صفائی تصریح کرد: برای داشتن یک انجمن کیفی باید در مرحله اول ساختاری تشکیل شود که اعتماد اعضا را جلب کند و در صورت جلب اعتماد اعضا قطعا مشارکت جدی و موثر نیز شکل می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: باید متفاوت تر از سال‌های گذشته مبنا را بر خدمت صادقانه قرار دهیم. شاید آنچه که تاکنون موجب ناکارآیی انجمن‌های صنفی و کانون‌ها شده، نبود برنامه مناسب و هدف‌گذاری بوده است؛ بنابراین، ما به عنوان کارگزاران دولت تدبیر و امید اعلام آمادگی می‌کنیم که بعد از برنامه ریزی و هدفگذاری از سوی هیات مدیره این کانون تمام همت خود را برای حمایت از توسعه و پیشرفت این انجمن‌ها به کار خواهیم بست.

صفائی بیان کرد: اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان مجموعه‌ای است که می‌تواند در بخش اشتغال و صنعت و تولید اثر گذار باشد و حضور اعضای این کانون در جلسات کارگروه اشتغال استان یکی از راه‌های حمایت از این بخش است.

وی در این دیدار به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از ابزارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی، مردم هستند و انجمن‌های مردم نهاد می‌توانند نقش پررنگی برای حضور مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.