25 فروردین, 1395

دانشگاهیان پرچمدار تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل هستند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت :دانشگاهیان پرچمدار تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل هستند.

سعید محمد زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : اقدام و عمل دانشگاهیان در راستای ارتقا سطح علمی کشور و نزدیک شدن به منویات مقام معظم رهبری تاثیر قابل توجهی در سطح جامعه دارد .
وی اظهار کرد: دانشگاهیان به عنوان قشر فرهیخته والگویی مناسب تاثیر مستقیمی بر جامعه دارند و این در حالی است که اهتمام به شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از طرف دانشگاه گام مهمی دررسیدن به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است .
وی بیان کرد: سرمایه گذاری علمی دانشگاه در این راستا و اقدام و عمل در جهت کسب مدارج عالی علمی و گستردگی عمیق علم در دانشگاه حرکتی به سمت اقتصاد مقاومتی است .
محمد زاده با اشاره به اینکه قشر دانشجو واستاد باید در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گام بردارند، بیان کرد: این در حالی است که انتقال مفاهیم علمی و آموزشی همراه با مهارت و تجارب و از طرفی مطالبه گری و تلاش در راستای کسب علم و دستیابی به مدارج علمی در سطح دانشگاهها مسیری روشن برای تحقق اقتصاد مقاومتی است .
وی اضافه کرد: لزوم اقدام و عمل، تبدیل بحث اقتصاد مقاومتی به گفتمان رایج در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و مجامع مذهبی است.
وی گفت: گفت ‌وگو پیرامون این موضوع و توجه به ابعاد مختلف آن، در سرعت بخشیدن حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی تاثیر بسزائی خواهد داشت.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت : این مساله باید در کلاس‌های درس و طرح های علمی از محققان و نخبگان خواسته شود و از سوی استادان جدی گرفته شود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.