25 فروردین, 1395

برخورد با مفاسد اقتصادی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برخورد جدی و قاطع با مفاسد اقتصادی از الزامات اصلی تحقق عملی اقتصاد مقاومتی است.

محمد صالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه تنها با تکرار کردن واژه اقتصاد مقاومتی، مشکلی حل نخواهد شد اظهار داشت: عده‌ای در جامعه ذهنیتی ایجاد کرده‌اند که اقتصاد مقاومتی یعنی رنج کشیدن، این تصور صحیح نیست و اقتصاد مقاومتی بالاتر از چنین حرف‌هایی است.

وی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی باید از منابع انسانی و استعدادهای کشور بهره‌گیری کرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما تنها شعار داده‌ایم، بسیاری از واحدهای تولیدی کشور به دلیل رکود یا تعطیل شده‌اند و یا با ظرفیت پایینی مشغول فعالیت هستند که نتیجه آن بیکاری آزاردهنده امروز جامعه است. باید در عمل با اقدامات مناسب واحدهای تولیدی و کارخانه‌های کشور احیا شده و از حالت شعار دادن خارج بشویم.

نماینده مردم یزد در مجلس تاکید کرد: متاسفانه در بحث واگذاری شرکت‌ها بجای خصوصی‌سازی، خصولتی‌سازی کرده ایم که این کار هیچ فایده‌ای برای کشور نداشته است. مردم باید پای کار بیایند و از استعدادهای آن‌ها اسفتاده بشود.

جوکار با یادآوری اینکه هزاران میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در دست مردم است، تصریح کرد: وجود نقدینگی بالا در دست مردم ناشی از بی‌اعتمادی است، باید اعتمادسازی صورت بگیرد تا مردم در اقتصاد مشارکت کنند و از وضعیت فعلی خارج شویم.

وی در پایان برخورد جدی و قاطع با مفاسد اقتصادی در کشور را از الزامات اصلی تحقق عملی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.