25 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی باید دانش بنیان باشد

حجت الاسلام دهشیری با اشاره به مردمی بودن اقتصاد گفت: در بعضی موارد از طریق رانت بنگاه های اقتصادی با ۱۰ درصد قیمت واقعی واگذار شده است که این مردمی بودن اقتصاد نیست.

امام جمعه اردستان در نشست اقتصاد مقاومتی در محل دانشگاه پیام نور مرکز اردستان اظهار کرد: اقتصاد وقتی مقاوم سازی می شود که دانش بنیان باشد و این وظیفه دانشگاه هاست.

حجت الاسلام و المسلمین حسن دهشیری با بیان اینکه اقتصاد به معنای میانه روی و تعادل در زمینه درآمد و مخارج است اظهار کرد: باید به گونه ای عمل کرد که شکننده نباشیم و با تهدید و تحریم بتوانیم روی پای خود بایستیم.

وی با بیان اینکه باید از حد حرف خارج شد و روبه جلو و بصورت عملی اقتصاد مقاومتی را پیاده کرد افزود: نامگذاری سالها فقط برای برگزاری سمینار و زدن بنر نیست بلکه باید روح شعار را عملی کرد.

امام جمعه اردستان به اهمیت اقتصاد در زندگی ومقاوم سازی آن اشاره کرد و گفت: از نگاه دین اقتصاد دارای جایگاه ویژه ای است.

دهشیری با بیان اینکه وقتی اقتصاد مقاوم سازی می شود که دانش بنیان باشد تصریح کرد: این کار وظیفه دانشگاه هاست.

وی به مردمی بودن اقتصاد اشاره کرد و ادامه داد: در بعضی موارد از طریق رانت بنگاه های اقتصادی با ۱۰ درصد قیمت واقعی واگذار شده است که این مردمی بودن اقتصاد نیست.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه اقتصاد باید عدالت محور باشد خواستار کم شدن فاصله طبقاتی بین مردم جامعه شد و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی باید درون زا و برون گرا باشد تا بتوانیم روی پای خود بایستیم.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.