25 فروردین, 1395

دولت شاخص‌های عملیاتی اقتصاد مقاومتی را ارائه کند

نایب رئیس کمیسیون شوراها در مجلس گفت:باید شاخص‌های عملیاتی هر مجموعه در حوزه اقتصاد مقاومتی استخراج شود و سپس به‌صورت مستمر نسبت واگذاری‌ها، سرمایه گذاری‌ها و صرفه جویی‌ها گزارش ارائه شود.

محمدجواد کولیوند نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به نقش مسئولان در تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اساس کار اقتصاد مقاومتی بر عهده دو قوه مقننه و مجریه است و در این میان نقش دولت در اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی بسیار مهم و اثر گذار است.

وی ادامه داد: دولت باید در واگذاری صنایع و شرکت‌های خود که شامل سیاست‌های اصل ۴۴ است دقت کند بسیاری از این شرکت‌ها و نهادها یا واگذار نشدند و یا اگر هم واگذارشده بصورت ابتر بوده است.

نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در بخش کشاورزی با آمارهای متعدد پیشرفت روبرو هستیم اما پیشرفتی در آن مشاهده نمی‌کنیم.

کولیوند تاکید کرد: بنده معتقدم در بحث فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در حال حاضر نیز این امر بر عهده معاون اول رئیس‌جمهور است باید شاخص‌های عملیاتی هر مجموعه در حوزه اقتصاد مقاومتی استخراج شود و سپس به‌صورت مستمر نسبت واگذاری‌ها، سرمایه گذاری‌ها و صرفه جویی‌ها گزارش ارائه شود.

وی در پایان با انتقاد از فعالیت‌های مقطعی و کم توجهی به موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولین، گفت: اینکه هر از چند گاهی درباره اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کنیم و نتیجهای از آن شاهد نیستیم بسیار ناراحت کننده است مسئولان امر باید در راستای اقتصاد مقاومتی به منویات مقام معظم رهبری توجه کنند تا شاهد اقدام و عمل آنها باشیم.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.