24 فروردین, 1395

نقش کسب و کارهای خرد در تحقق اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه کسب و کارهای خرد نقش قابل توجهی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: ۲۴۰ میلیون روسری به کشور وارد می‌شود.

اصغر نورالله‌زاده  در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه یکی از حلقه‌های مفقوده اقتصاد کشور، تقویت کسب و کارهای خرد است، اظهار داشت: ما در کشور برای حمایت از کسب و کارهای بزرگ، نهادهای مختلفی داریم.

وی ادامه داد: در مقابل ما برای حمایت از کسب و کارهای خرد که نقش قابل توجهی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند، برنامه مناسبی نداشتیم.

نورالله‌زاده بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید سعی کرده که توجهش بر روی همین کسب و کارهای کوچک و خرد باشد و به همین دلیل هم استراتژیهایی تدوین کردیم که یکی از برنامه‌های این استراتژی حمایت از تولیدهایی است که در بنگاه‌های کوچک انجام می‌شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور بیان کرد: به طور معمول فرض بر این است که تولید بنگاه‌های کوچک محدود و تولید بنگاه‌های بزرگ انبوه است اما ما سعی کردیم که فعالیتهای کوچک را به صورت عمده انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه نیاز بازار روسری در داخل حدود ۲۵۰ میلیون قطعه است، بیان کرد: ما در کشور حدود ۱۰ میلیون قطعه روسری تولید می‌کنیم و بیش از ۲۴۰ میلیون روسری از خارج کشور و عمدتا به صورت قاچاق وارد می‌شود اما اگر ما بتوانیم حمایت لازم را از تولید روسری در کشور انجام دهیم، جلوی این واردات را می‌گیریم.

وی با بیان این مطلب که یکی از اولویتهای ما این است که بتوانیم در این مناطق، سیاستهای تامین مالی خود را متمرکز کنیم، گفت: کسب و کارهایی که نوپا و نوزاد هستند باید به گونه ای مورد حمایت قرار بگیرند که بتوانند در یک دوره دو تا سه ساله، روی پای خود بایستند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه عمده این کسب و کارها توسط جوانان ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: کسانی که رسمی یا غیررسمی هستند، به ویژه بنگاه‌هایی که غیررسمی نیستند باید مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: در سال ۱۳۳۵ معادل ۷۰ درصد کشور روستایی بوده ولی در سال ۹۵ آمار جابجا شده و الان جمعیت شهری ۷۰ درصد و جمعیت روستایی ۳۰ درصد شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور خاطرنشان کرد: در تهران بانکهایی هستند که هر کسی با توان پرداخت سود خود، می‌تواند وام دریافت کند ولی در روستاها این دسترسیها سخت‌تر است.

نورالله‌زاده بیان کرد: به همین دلیل دولت باید در این حوزه‌ها ورود پیدا کند و هم دسترسیها را افزایش دهد و هم اینکه سود حاصل از تسهیلات را کاهش دهد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.