24 فروردین, 1395

عملکرد دستگاه ها در زمینه اقتصاد مقاومتی ارزیابی می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: با ابلاغ و تاکید معاون اول رئیس جمهوری عملکرد دستگاه ها در سال جاری بر اساس تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ارزیابی می شود.

جعفر رودری روز سه شنبه در نخستین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان های زرند، راور و کوهبنان که در فرمانداری زرند برگزار شد افزود: براین اساس چنانچه مسئولی در این رابطه ضعیف عمل کند، عزل خواهد شد.
وی بیان کرد: ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان کرمان پس از ابلاغ فعالیت خود را آغاز کرده و کمیته های مختلف در این ستاد تشکیل شده است.
وی گفت: تاکنون فعالیت های انجام شده توسط دستگاه های اجرایی برای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی کفایت لازم را نداشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: یکی از مهمترین اولویت های اقتصادی کشور در سال ۹۵ ایجاد تحرک در بخش تولید است که باید با تمام توان به مشکلات بخش تولید رسیدگی و برای حل و فصل مشکلات و رفع موانع پیش روی بنگاه ها و واحدهای تولیدی چاره اندیشی کنیم.
وی گفت: براساس طرح های برنامه ریزی شده در قالب اقتصاد مقاومتی برای استان کرمان نرخ رشد اقتصادی ۸٫۵ درصد پیش بینی شده است.
رودری بیان کرد: برای تحقق این رشد اقتصادی ۱۲۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است تا پایان برنامه ۹۹ حدود ۱۷۰ هزار فرصت شغلی بوجود آید و علاوه بر افزایش ۳۰ درصدی معیشت مردم نرخ بیکاری نیز به هفت درصد کاهش یابد.
وی گفت: در حال حاضر استان کرمان از نظر درآمد شهری رتبه ۳۰ و از نظر درآمد روستایی رتبه ۲۸ کشور را دارد.
وی افزود: سال ۹۴ دولت بنا به دغدغه مقام معظم رهبری و رفع تحریم های ظالمانه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی را تشکیل داد و با فعالیت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با توجه به شرایط امروز قطعا نقطه عطفی در تاریخ اقتصاد کشور رقم خواهد خورد.
فرمانداران شهرستان های زرند و راور و کوهبنان نیز در این نشست به تشریح مسائل و موانع موجود در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری پرداختند و بر عزم جدی مدیران در این زمینه تاکید کردند.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.