24 فروردین, 1395

ستاد مبارزه با قاچاق باید به قرارگاه فرماندهی تبدیل شود

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این ستاد باید قرارگاه فرماندهی عملیات مبارزه با قاچاق کالا با همان ویژگی قرارگاهی باشد.

حبیب الله حقیقی با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» افزود: رهبر معظم انقلاب در تبیین شعار امسال برای اقدام و عمل در چارچوب اقتصاد مقاومتی، با تأکید بر ضرورت مشخص شدن و ترسیم نقشه راه، پیشنهاد مبارزه جدی و واقعی با فساد، ویژه خواری و قاچاق را مطرح فرمودند که بر این اساس سال ۹۵ وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حساس‌تر و سنگین‌تر است.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد سال ۹۴ ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: سال گذشته به نتایج خوبی رسیدیم به طوری که قرائن و شواهد حکایت از توقف رشد قاچاق در برخی حوزه‌ها و کاهش قابل ملاحظه در برخی دیگر بخش‌ها دارد، باید این روند با قوت بیشتری ادامه پیدا کند.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع مدیران این ستاد گفت: ستاد باید قرارگاه فرماندهی عملیات مبارزه با قاچاق کالا با همان ویژگی قرارگاهی باشد.

وی، مبارزه با قاچاق را پیچیده و سخت، اما شدنی توصیف کرد و گفت: باید تمام دستگاه‌های عضو ستاد با حداکثر ظرفیت، پای کار باشند.

حقیقی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های جامع انجام شده برای مبارزه با قاچاق گفت: برنامه جامع به تنهایی نتیجه‌بخش نیست، هرگاه با عمل همراه شد می‌تواند مؤثر باشد و اقتصاد ملی از نتایج اجرای آن بهره‌مند شود.

وی افزود: ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی سخت است، چراکه هر دستگاهی یک نگاه بخشی و صنفی به مسائل اقتصادی دارد؛ اما باید از همه ظرفیت‌ها برای ایجاد هماهنگی در کنترل و کاهش قاچاق کالا استفاده کنیم و این کار قطعا شدنی است.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی و انعکاس عملکرد ستاد برای اقناع افکار عمومی،اظهارداشت: موضوع مبارزه با قاچاق کالا یک موضوع ملی است و نگاه سیاسی برخی رسانه‌ها منصفانه نیست.

وی در پایان با تأکید بر اینکه ستاد متولی همه مسائل اقتصادی کشور نیست، گفت: نباید مسائل اختصاصی مرتبط با حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به مسائل کلان اقتصادی گره بزنیم به گونه‌ای که منجر به عقیم ماندن فرآیند کنترل و مقابله با قاچاق کالا و ارز بشود.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.