24 فروردین, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی باید از خانواده ها آغاز شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی باید از جامعه کوچک خانواده آغاز شود که مستلزم فرهنگ سازی مناسب است.

سید موسی حسینی کاشانی روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا یکی از وظایف اصلی مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری را فرهنگ سازی مناسب در جامعه برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
وی یکی ازبرنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی در برنامه های مختلف دانست و افزود: اجرای این برنامه ها با استفاده از ظرفیت های مختلف این بخش همچون رسانه، فیلم، تئاتر، کتاب و… پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: ما در صدد هستیم تا با استفاده از اهالی فرهنگ و هنر اقتصاد مقاومتی را بیشتر تبیین کنیم تا به اقدام عملی که رهبر معظم انقلاب مدنظرشان است دست یابیم.
حسینی کاشانی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی ابتدا بایستی در سبک زندگی مردم رفته و ظهور پیدا کند.
وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در تمام برنامه های این مجموعه توجه به بحث اقتصاد مقاومتی در برگزاری جشنواره ها، فراخوان ها و دیگر برنامه ها است، گفت: این وزارت خانه به دنبال آن است که در مجموعه خود اقتصاد مقاومتی را با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی پیدا کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اشاره به اینکه به دنبال آن هستیم تا برنامه ها را مخاطب محور کنیم تا با کمترین هزینه بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشیم، افزود: این در حالی است که در سال گذشته که با مشکلات اعتباری مواجه بودیم توانستیم برنامه های بیشتری را برگزار کنیم.
وی بیان داشت: در سال گذشته ۱٫۵ برابر سال قبل از آن اجرای برنامه با هزینه سه چهارمی اعتبار سال قبلش داشتیم که نشان دهنده آن است که با صرفه جوئی توانستیم بهترین برنامه ها را برگزار کنیم.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.