24 فروردین, 1395

پایبندی به ارزش های فرهنگی عامل اصلی توسعه اقتصادی است

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) با بیان اینکه برنامه ریزی فرهنگی برای اصلاح فرهنگ جامعه و کم شدن گناه و معضلات فرهنگی شرط اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است افزود: پایبندی به ارزشهای فرهنگی، یکی از پایه های اصلی توسعه اقتصادی است.

آیت الله محمد محمدی ری شهری در دیدار فرماندار و مسئولان سازمان ها و ادارات شهرستان ری گفت: وعده الهی و سخن پیامبران در قرآن این است که اگر مردم ایمان داشته باشند و بر اساس عمل خود مورد غفران الهی قرار بگیرند، برکت از زمین و آسمان برای آن ها خواهد جوشید و این مساله ای است که در کنار اقدام و عمل باید به آن توجه شود.
وی با اشاره به رهنمود قرآن که تلاش اقتصادی به تنهایی برای حل مشکلات اقتصادی کافی نیست افزود: در کنار تلاش و برنامه ریزی های اقتصادی باید اصلاح فرهنگی نیز صورت بگیرد، زیرا اگر گناه و آلودگی در جامعه وجود داشته باشد تلاش های اقتصادی نیز بی فایده خواهد بود.
ری شهری با اشاره به روایتی از امیرمومنان(ع) گفت: حضرت علی(ع) طبق روایت می فرمایند هر روز برای ما نوروز است، یعنی انسان و جامعه می تواند کاری کند که هر روز او نوروز باشد و این دارای دو معناست یکی از آن برنامه ریزی برای شادمانی و احساس مسرت در افراد، خانواده و اجتماع و دیگری دوری از گناه و معصیت خداست.
ری شهری خاطر نشان کرد: در روایت دیگر هم حضرت علی(ع) می فرمایند، هر روزی که در آن معصیت خدای متعال نشود، آن روز عید و روز شادی است، زیرا هر ناراحتی و مصیبتی بر انسان دست می دهد، برای افراد عادی بواسطه اعمال اوست، البته برای بزرگان و مقربین این مساله متفاوت است و طبق روایت، برخی مشکلات و مصیبت ها نیز بواسطه لطف خدا و برای آگاه سازی انسان است.
وی ادامه داد: امسال را رهبر معظم انقلاب سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیدند و امیدواریم که با تلاش های دولت و عنایت حضرت حق مردم در این سال با موفقیت در عرصه های مختلف مواجه باشند.
ری شهری اظهار امیدواری کرد: در سال جدید خدای متعال به همه ما و همه مسئولان کشور توفیق بدهد تا بتوانیم مسئولیت خود را به گونه ای انجام دهیم که دشمن از هر حیث مایوس شده و روز قیامت در پیشگاه شهداء و امام(ره) و بزرگان دین، روسفید باشیم.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.