24 فروردین, 1395

نقش حوزه‌های علمیه در تحقق اقتصاد مقاومتی غیر قابل انکار است

مدیر استانی حوزه‌های علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری گفت: حوزه‌های علمیه با تبیین سبک زندگی اسلامی به مردم و ارشاد و کمک به آن‌ها و سوق دادن مردم به پرهیز از اسراف می‌توانند نقش مؤثری در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، اظهار کرد: به یقین تحقق شعار امسال نیازمند وحدت و انسجام همه بخش‌های کشور است.

وی با تأکید بر این که نام‌گذاری امسال تکلیف همه دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی کشور را مشخص کرد، افزود: این نام‌گذاری نشان دهنده نگاه عمیق و مدبرانه مقام معظم رهبری به امور کشور است.

این مدرس حوزه و دانشگاه با بیان این که حوزه و روحانیت نیز در عرصه تبلیغ با همه توان و ظرفیت خود در جهت تحقق رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب تلاش خواهد کرد، گفت: حوزه و روحانیت همواره ثابت کرده در تحقق منویات مقام معظم رهبری پیشگام بوده است.

حجت الاسلام رحمانی، مهم‌ترین رسالت حوزه‌های علمیه را تبلیغ اصول و ارزش‌های اسلامی و تبیین فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در جامعه دانست و تصریح کرد: به یقین اقدام و عمل در اقتصاد اسلامی به دلیل ضرورت آن در جامعه از اصول و ارزش‌ها در سال جاری است که پرداختن و تبلیغ آن برای حوزه‌های علمیه یک واجب شرعی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این که مبلغان دینی و روحانیت در منابر و خطابه‌های خود به حتم دغدغه‌های رهبری فرزانه انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی را تبیین خواهند کرد، خاطرنشان کرد: روحانیت به عنوان مرجع فکری جامعه نقش بسیار مهمی در تبلیغ و تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جامعه خواهد داشت.

حجت الاسلام رحمانی در پاسخ به سؤالی درباره نقش حوزه‌های علمیه در اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: حوزه‌های علمیه با تبیین سبک زندگی اسلامی به مردم و ارشاد و کمک آن‌ها و سوق دادن مردم به پرهیز از اسراف می‌توانند نقش مؤثری در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

این مقام مسؤول با اشاره به این که تکامل جامعه در سایه حضور بانوان در کنار آقایان در عرصه‍‌های مختلف است، تاکید کرد: به یقین در تحقق شعار امسال خانواده حرف اول و آخر را می زند.

حجت الاسلام رحمانی نقش مهم بانوان را در اقتصاد مقاومتی حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: اگر مادر خانواده به عنوان مدیر زندگی و خانواده تفکر اقتصادی داشته باشد و بتواند از حداقل درآمدها، حداکثر استفاده را داشته باشد این خانواده موفق است اما اگر مدیر خانوداده تفکر اقتصادی نداشته باشد و هزینه ها و خریدهای غیر ضروری داشته باشد، این خانواده محکوم به شکست است.

امام جمعه بلداجی با تأکید بر این که نقش طلاب و روحانیان زن در تحقق اقتصاد مقاومتی غیرقابل انکار است، افزود: طلاب و روحانیان خواهر می‌توانند الگوی کاملی برای سایر زنان جامعه در راستای مدیریت درست و اداره مطلوب امور اقتصادی زندگی باشند.

این مقام مسؤول گفت: تنظیم مطالبات مادی زندگی و توصیه به مردان در راستای تولید بیشتر و تعادل در مصرف و مخالفت با تجملات در جامعه می‌تواند مهم‌ترین رسالت طلاب خواهر در جهت تحقق شعار سال باشد که باید به آن توجه جدی شود.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی با تأکید بر این که موقعیت کنونی کشور در عرصه اقتصادی حالت جنگی و دفاعی دارد، گفت: امروزه دفاع از کیان و حدود اقتصادی کشور و محافظت از منابع و سرمایه ها در مقابل تهاجم دشمن همچون دوران دفاع مقدس وظیفه همگانی است و به همین دلیل رهبری انقلاب فرمان تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی را صادر کردند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.