23 فروردین, 1395

رشد اقتصاد ملی با مدیریت مصرف برق

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر گفت: مدیریت مصرف برق موجب رشد اقتصاد ملی می‌شود

علیرضا احمدی یزدی در جلسه هم‌اندیشی پیک‌سایی و مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان این مطلب افزود: همه باید بدانیم که باید انرژی را بهره‌ور و صحیح مصرف کنیم تا علاوه بر کاهش هزینه‌های ناشی از تولید انرژی،‌ وظیفه خود را در خصوص کنترل آلاینده‌ها به نتیجه برسانیم.

 

وی تصریح کرد: مدیریت مصرف برق یکی از ارکان اساسی اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر با بیان اینکه بیشترین مصرف برق در استان مرکزی مربوط به صنایع است، افزود: استان مرکزی پتانسیل‌های عظیمی در راستای مدیریت مصرف برق در بخش صنایع دارد.

وی با یادآوری نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، اظهار کرد: منابع پایه و انرژی، سرمایه‌های ارزشمند کشور است که نحوه صحیح استفاده بهینه از آن جزئی مهم از توسعه متوازن و هدفگذاری اثربخش و سودده در کشور محسوب می شود.

 

احمدی یزدی  گفت: کسب رتبه دوم کاهش پیک بار سال ۹۴ توسط شرکت توزیع برق استان مرکزی در بین شرکت های توزیع برق کشور و رتبه اول کاهش پیک بار سال ۹۴ در گروه دوم شرکت های توزیع برق نشانگر تلاش همکاران این شرکت در زمینه پیک‌سایی است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این جلسه گفت: کسب این افتخار برای استان مرکزی نشانگر برخورداری این استان از مردمی با فرهنگ است که توانستند با پیک‌سایی و مدیریت مصرف رتبه دوم کشور را در این زمینه کسب کنند.

 

” مهندس محمد اله‌داد” بیان کرد: نقش مشترکان صنعتی در استان در کاهش پیک مصرف بسیار تعیین‌کننده و کلیدی است، زیرا کاهش مصرف برق با اصلاح الگوی مصرف محقق می‌شود و موجب هدایت منابع مادی به سایر حوزه‌های مورد نیاز کشور شده و موجب توسعه زیرساخت‌ها و رشد اقتصاد ملی خواهد شد .

 

وی گفت: اجرای برنامه‌های جامع پیک‌سایی، مدیریت مصرف و کاهش تلفات در سال جدید در دستور کار این شرکت قرار دارد و این شرکت با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در این راستا حرکت می‌کند.

 

برنامه‌ریزی برای تحقق برنامه‌های پیک‌سایی و مدیریت مصرف از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.