23 فروردین, 1395

شعار سال دهه اخیر نوعی ممارست برای اقتصاد مقاومتی

مقام معظم رهبری از سال ۱۳۸۵ تا کنون با انتخاب منظومه‌ای از ملزومات اقتصاد مقاومتی به عنوان شعار سال مردم را به ممارست در این زمینه دعوت کرده‌اند.

مجید زین العابدین، مدیر شبکه ۵ و رئیس شورای تخصصی اقتصاد سازمان صدا و سیما، در رونمایی از زیر سایت و افتتاح میز مطالعاتی اقتصاد مقاومتی با بیان این مطلب به تبیین اهداف مقام معظم رهبری در انتخاب شعار سال و راهبرد ایشان برای گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در کشور پرداخت وی گفت: امسال سال اقدام و عمل نام گرفته است و همه ما باید این نام را در دستور کار خود قرار دهیم.
وی با بیان اینکه چند سال است که مقام معظم رهبری در ابتدای هر سال، یکی از ملزومات اقتصاد مقاومتی را به عنوان شعار سال مطرح کرده‌اند، گفت: از آنجا که امسال نیز سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده باید بگویم تمام نامگذاری‌هایی سال  مقام معظم رهبری در حدود ده سال گذشته همگی به شکل منظومه‌ای از ملزومات اقتصاد مقاومتی بودند.

وی با اشاره به وظیفه رسانه ملی در این منظومه گفت: وظیفه ما در این منظومه گفتمان سازی  و ترویج گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است که خود آن موضوعی ناشناخته است. تشریح گفتمان برای ما موضوعیت دارد و باید کاری کنیم تا این را در بین مردم نهادینه کنیم.

مدیر شبکه اقتصاد سیما با بیان اینکه اقتصاد در مبانی دینی ما نیز به صورت مقاومتی مطرح شده است، گفت: چارچوب اقتصاد ما براساس دین و اسلام پایه ریزی شده است و از طرفی باید مشخص شود که اقتصاد مقاومتی چه فرقی با اقتصاد دارد.

وی با شاره به عملکرد رسانه ملی در این زمینه گفت: از نظر کمی روند رو به رشدی را در سازمان آغاز کردیم و در سال ۹۴ سازمان صدا و سیما از نظر کمی جهش چشمگیری در گفتمان سازی و اقتصاد مقاومتی داشته است.

زین‌العابدین بخشی از کار رسانه را منوط به موج آفرینی دانست و گفت: اگر موج آفرینی صورت نگیرد در اصل نمی‌توان فعالیت موفقیت آمیزی داشت و بخش مهمی از اقدام عمل‌مان همان گفتمان سازی است. وی افزود: به طور کلی در حوزه اقدام و عمل دو مورد پیش رو داریم. در حوزه عمل با استناد به بند ۲۱ سیاست‌های اسلامی باید محتوای آثار تولید شده را عملی کنیم و در ادامه در رصد، پایش و پیگیری این اقدامات برآییم.

منبع : میزان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.