23 فروردین, 1395

توسعه شرکت های دانش بنیان از ارکان اقتصاد مقاومتی است

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: توسعه و رونق شرکت های دانش بنیان از ارکان تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه علم و فناوری است و از این جهت، مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری است.

حبیب شریف افزود: تنها راه توسعه پایدار از راه تحقق اقتصاد دانش بنیان است که تشکیل این ساختار نیاز به مقدماتی دارد که به عنوان مثال می توان از ایجاد انگیزه بین دانشجویان و تقویت فرهنگ کارآفرینی بین آن ها اشاره کرد.
** تورهای نوآوری در همه شهرستان های فارس برگزار می شود
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: با توجه به اهمیت موضوع و برای تحقق فرمایش های رهبر معظم انقلاب در تحقق یافتن شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، کارگاه ها و تورهای نوآوری برای توسعه کارآفرینی هفته پایانی فروردین جاری در این استان اجرا می شود.
وی ادامه داد: تورهای نوآوری تنها ویژه دانشجویان و افراد تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان نیست بلکه همه دانشجویان و حتی همه افراد و آحاد مختلف جامعه نیز می توانند در این برنامه ها شرکت می کنند.
شریف ادامه داد: یک دوره آموزشی با نام تور نوآوری ۲۶ و ۲۷ فروردین جاری با حضور مربیان متخصص در حوزه کارآفرینی در محل دانشگاه شیراز برگزار می شود و ۵۰ نفر از جامعه دانشگاهیان و نخبگان و استعدادهای برتر در این برنامه حضور می یابند.
رئیس بنیاد نخبگان فارس گفت: هدف اصلی از طراحی این برنامه که قرار است در سال ۹۵ در همه شهرستان های استان برگزار شود ترویج فرهنگ کارآفرینی، آشنایی افراد جامعه با اصول راه اندازی کسب و کار نوپا است.
** نشست رؤسای بنیاد نخبگان هشت استان در شیراز
شریف همچنین گفت: بنیاد نخبگان فارس با اجرای مرحله دوم مدرسه زمستانه خلاقیت و ایده پردازی ویژه شهرستان جهرم، همکاری در اجرای مرحله نهایی مسابقه خلاقیت دانش آموزی ابن سینا و برگزاری نخستین جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره ملی اختراعات رویش با حضور رؤسای بنیاد های نخبگان هشت استان جنوب کشور، سال پرکاری را آغاز می کند.
به گفته این مقام مسئول، در این نشست رؤسای بنیاد های نخبگان هشت استان جنوب کشور شامل استان های فارس، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، هرمزگان، خوزستان، بوشهر و استان کهگیلویه و بویر احمد حضور دارند و برگزاری دوره بعدی جشنواره ملی اختراعات رویش را که همزمان با هفته دولت در یاسوج برگزار می شود برنامه ریزی می کنند.
** مدرسه خلاقیت برای پرورش دانش آموزان ایده پرداز
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود هدف از اجرای طرح «مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی» را آشنایی دانش آموزان با تفکر خلاق و روش های تقویت خلاقیت، آشنایی با تفکر تحلیلی و تصمیم گیری منطقی، تقویت هوش اجتماعی، تمرین کار گروهی و مشارکت در ایده پرداز عنوان کرد.
وی با اشاره به اجرای این طرح با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: برای اجرای این طرح در شهرستان های استان فارس تاکنون به کازرون، لار، کوار، فسا، جهرم، سروستان، فیروزآباد، اقلید، آباده و بالا شهر فسا سفر کرده ایم و همچنین مقدمات لازم برای اجرای این طرح در شمار دیگری از شهرستان های استان مهیا شده است.
این مقام مسئول بیان کرد: این طرح در کازرون در دو فصل و هر فصل در دو مرحله به اجرا در آمد و مرحله نهایی آن نیز بزودی برگزار می شود.
شریف گفت: در شهرستان جهرم نیز مرحله اول مدرسه زمستانه خلاقیت ویژه دانش آموزان این شهرستان در بهمن ماه سال ۹۴ برگزار شد، و مرحله دوم آن ۲۵ تا ۲۷ فروردین جاری در شیراز اجرا می شود.
** مسابقه خلاقیت دانش آموزی ابن سینا
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در ادامه با اشاره به اجرای مرحله نهایی ششمین دوره مسابقه خلاقیت دانش آموزی ابن سینا با همکاری این بنیاد در هفته پایانی فروردین جاری اظهار کرد: شش سال قبل عده ای از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی به منظور پرورش تفکر و خردورزی به صورت خود جوش این مسابقه علمی را طراحی و تدوین کردند.
وی بیان کرد: امسال نیز پس از رقابت اینترنتی شرکت کنندگان در مرحله نخست، ۶۰ نفر از منتخبان در مرحله دوم به شکل حضوری به پرسش های علمی داوران پاسخ می دهند.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.