22 فروردین, 1395

نهادینه کردن اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند باور به مقاوم‌سازی اقتصاد است

عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت‌مدرس گفت: نهادینه کردن اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند باور به مقاوم‌سازی اقتصاد است.

محمدحسین یادگاری عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت‌مدرس در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: اقتدار کشور در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی باعث پیشرفت کشور می‌شود و زمینه را برای حل مشکلات فراهم می‌کند.

وی افزود: برخی از دوستان تلاش می‌کنند با یافتن راههایی، زودتر به این مسیر دست یابند در حالیکه زمانی به نتیجه خواهم رسید که فرمایشات مقام معظم رهبری را مد نظر قرار دهیم و به این نکته که نگاه به بیرون از کشور برای حل مشکلات اقتصادی  ما را به سر منزل مقصود نمی رساند و بر مشکلات ما اضافه می‌کند، اعتقاد داشته باشیم.

یادگاری استقلال اقتصادی را زمینه‌سازقدرت و اقتدار کشور و عاملی که طرف مقابل را به زانو در می‌آورد، دانست و تصریح کرد: برای نهادینه کردن اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی باید به این اصل که کشور ما برای رسیدن به جایگاه مناسب خود به مقاوم سازی اقتصاد نیاز دارد باور داشته باشیم و توصیه‌های رهبری را در این زمینه اجرایی کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس افزود: برخی به دلیل موقعیت‌های اجتماعی و یا ارتباط با بخش خصوصی و غیردولتی چندان به این موضوع اهمیت نمی‌دهند. ورود کالای قاچاق، تولیدپول و چاپ پول بیش از نیاز کشور باعث عدم اجرای اقتصاد مقاومتی می‌شود، مسئولان اجرایی باید به این نتیجه برسند که اقتصاد مقاومتی با زیر بنیای دانش بنیان کمک کننده حل معضلات اقتصادی است.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست و ما نمی‌خواهیم  در ان مانع ورود کالا به کشور شویم و کالاهای مورد نیاز باید وارد کشور شوند.

یادگاری اضافه کرد: اگر زمینه‌سازی برای اجرا سازی ۱۰ نکته مقام معظم رهبری برای ایجاد اقتصاد مقاومتی فراهم شود قطعا می‌توانیم اقتصاد دانش بنیانی بدون تاثیر تحریم‌ها داشته باشیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.