22 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی راهی مستقیم برای رفع نیازهای کشور است

نماینده منتخب هشترود و چاراویماق در مجلس دهم گفت: نامگذاری شعار هر سال راهبردی است که مقام معظم رهبری برای رشد ، توسعه و سربلندی ایران اسلامی مطرح می کنند. لذا نباید به آن به عنوان یک شعار صرف نگاه کرد بلکه این موضوع مسئله اساسی برای کشور قلمداد می شود.

سید حمزه امینی نماینده منتخب هشترود و چاراویماق برای مجلس دهم در گفتگویی در مورد اهمیت اقدام عملی برای اجرای شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری اشاره شده است، گفت: به دلیل اهمیتی که مولفه اقتصاد در تحول کشور خواهد داشت می بینیم که اکثر شعار های راهبردی مقام معظم رهبری،در سالهای اخیر پیرامون همین اقتصاد است و ایشان به اقتصاد و معیشت مردم توجه ویژه ای دارند.

وی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی راهی مستقیم و روشن به سمت رفع نیازهای کشور است که باید همه تلاشگران این عرصه با برنامه‌ریزی و اقدام به‌موقع، فرصت‌ها و افق‌های روشنی در اقتصاد کشور ایجاد کنند .

تحقق شعار سال مسئله اساسی برای کشور است.

امینی افزود: نامگذاری شعار هر سال راهبردی است که مقام معظم رهبری برای رشد ، توسعه و سربلندی ایران اسلامی مطرح می کنند. لذا نباید به آن به عنوان یک شعار صرف نگاه کرد بلکه این موضوع مسئله اساسی برای کشور قلمداد می شود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته نیز به صورت صریح وارد بحث اقتصاد مقاومتی شدند و به آن به عنوان یک ضرورت پرداختند . پیداست با وجود توصیه های فراوانی که ایشان درباره اقتصاد مقاومتی داشتند اقدام لازم در حد انتظار انجام نگرفته است که ضروری است در صحنه عمل و به تعبیر معظم له برکات آن روی زمین دیده شود. لذا پیامد این که ایشان بحث اقدام و عمل را مطرح کردند این است که در شعار ها متوقف نشویم و به دنبال ارائه راهکارهای عملی و کاربردی باشیم. به گونه ای که نتیجه آن را مردم در عرصه های مختلف لمس کنند و ببینند.

سید حمزه امینی تاکید کرد: اگر به موضوع اقدام و عمل توجه بیشتری شود، اقشار مختلف جامعه شیرینی و حلاوت اقتصاد مقاومتی را بهتر حس خواهند کرد. با عنایت به ترسیم نقشه راه امسال نیز توسط رهبر فرزانه و تعیین شعار سال و لزوم همراهی دولت و ملت در راستای تحقق این مهم، باید از صاحبنظران،اساتید حوزه و دانشگاه بخواهیم تا ایده ها و راهکارهای خود را برای تحقق عملی شعار(اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل )،با توجه به ظرفیت های فرهنگ دینی واسلامی ارایه دهند.

نماینده منتخب هشترود و چاراویماق در مجلس دهم خاطرنشان کرد: البته امید که تحقق این شعار مسیر پیشرفت جامعه اسلامی را بیش از پیش هموار ساخته و نتیجه آن، عزت روز افزون ایران اسلامی باشد. اگر از الگوی اقتصادی بومی و علمی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است، بهره‌گیری شود نه‌تنها بر همه‌ مشکلات اقتصادی فائق می‌آییم، بلکه در عرصه‌های جهانی الگویی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلامی را عینیت خواهیم بخشید.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.