21 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی مبتنی بر مدیریت داشته‌هاست

رنجکش تحقق شعار سال رهبریت نظام را نیازمند یک همراهی دیگر دانست و گفت: اقتصاد مقاوتی در یک تعریف کلی اقتصادی مبتنی بر مدیریت داشته‌هاست.

یونس رنجکش، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی؛‌ اقدام و عمل»، اظهار کرد: اقتصاد مقاوتی در یک تعریف کلی اقتصادی مبتنی بر مدیریت داشته‌ها است.

وی اقتصاد مقاومتی را اقتصادی دانست که می‌تواند با مدیریتی صحیح، بهره‌وری درستی از امکانات، داشته‌ها و ظرفیت‌های درونی خود در راستای پیشبرد اهداف توسعه و رفع نیازها داشته باشد و افزود: یکی از نمونه‌های بارز اقتصاد مقاومتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دوران هشت‌سال دفاع مقدس نمود یافت. دوران طلایی که دولت و ملت در کنار یکدیگر با بهره‌وری صحیح از داشته‌ها و مدیریت عمومی توانستند در کنار دفع بلای جنگ تحمیلی و دفاع از کیان کشور و نظام برآمده و از آرمان‌های انقلاب اسلامی، دستاوردهای بزرگی را خلق کنند، هرچند که در این دوران بخش عمده‌ای از سرمایه‌ها بویژه در حوزه منابع انسانی تقدیم این آب و خاک شد.

رنجکش با بیان اینکه توجه به اقتصاد و معیشت مردم با بهره‌گیری از توان داخلی از جمله برنامه‌هایی است که در سال‌های اخیر بر آن تاکید شده است، ‌اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب چند سالی است که در پیام‌های نوروزی بر ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی توسط دولتمردان و سیاست‌گذاران توسعه کشور تاکیدی ویژه دارند و بر این اساس، با نامگذاری «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» در سال ۹۵ تاکیدی ویژه بر آن نمودند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به مسئولیت‌هایی که در سال جدید بر دوش دولت یازدهم گذاشته شده است، عنان کرد: مسئولیت دولت ادامه همان روشی است که از همان سال ۹۲ به دلیل شرایط خاص درآمدی کشور برای جبران کاستی‌های اقتصادی به آن روی آورد؛ به نوعی با اجرایی کردن این تاکید که در دوره‌های گذشته نیز در برنامه‌ریزی کشور جامانده بود، فصل جدیدی از مدیریت را به منصه ظهور نشاند.

رنجکش ادامه داد: دولت برآمده از خواستگاه مردم در انتخابات سال ۹۲ در این مدت توانست با تکیه بر مدیریت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت همراهی مردم بعنوان یک سرمایه اجتماعی راه سخت چالش‌های سیاسی روابط خارجی و پرونده هسته‌ای ایران را به سرانجام برساند و با وعده برجامی دیگر وارد عرصه جدیدی از توسعه کشور شود.

وی تحقق شعار سال رهبریت نظام را نیازمند یک همراهی دیگر دانست و خاطرنشان کرد: تحقق این شعار میسر نمی‌شود، مگر اینکه همه اقشار جامعه به جای دلواپس بودن منافع باندی و گروهی، دلواپس منافع ملی باشند، زیرا با نگاه به منافع ملی همانگونه که چالش هسته‌ای کشور در نظام بین‌المللی به فرصت تبدیل شد، مشکلات داخلی نیز می‌تواند از دل چالش‌هایی که جامعه را تهدید می‌کند به فرصتی دیگر برای همه ایرانیان، نظام و کشور تبدیل شود. این راه را در دوران پرافتخار دفاع مقدس گذراندیم و تکرار همان راه دشوار نیست.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.