21 فروردین, 1395

حمایت از محصولات دانش بنیان از ارکان اقتصاد مقاومتی است

استاندار قزوین در بازدید از مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران گفت: حمایت از محصولات دانش بنیان از ارکان اقتصاد مقاومتی است.

فریدون همتی در بازدید از یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶ که در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد پس از بازدید کامل از این مسابقات، بیان داشت: به برکت انقلاب اسلامی و تاکید مقام معظم رهبری به حضور نیروهای خلاق در صحنه های علمی و پژوهشی کشور، امروز دولت تدبیر و امید نیز به طور جدی به دنبال این است تا بستری فراهم کند تا فرزانگان ما به جایگاه اصلی خود برسند و انشاالله کشور را در زمینه ی فناوری های نوین به جایگاه خوبی برسانند.

وی با تقدیر از دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در زمینه های مختلف از جمله رباتیک، خودروها و موتورسیکلت برقی، خودروی خورشیدی هاوین و…، اظهار داشت: این دانشگاه کارهای برجسته و ماندگاری انجام داده است که امیدواریم بتوانیم با حمایت خود فضایی را فراهم کنیم تا این محصولات به تولید انبوه برسد و در جامعه ی ما خودنمایی کنند.

استاندار قزوین ادامه داد: معتقدم این جریان پرشتابی که از نسل دانش آموز ما شروع شده و تا سطح دانشگاه ادامه می یابد، به گونه ای در حال شکل گیری است که می توانیم آینده ی درخشانی را برای کشور متصور باشیم، البته لازمه ی آن این است که مسوولان، مدیران، بنگاه های اقتصادی، صاحبان صنایع، سرمایه گذار دست اندرکاران و … همکاری و حمایت کنند.

همتی افزود: اگه همه دست در دست هم دهیم، می توانیم جایگاه ویژه ای در سطح جهانی داشته باشیم، نمونه ی بارز آن دستاوردها و عناوین شاخص دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سطح جهان است که با بزرگان دنیا که دارای منابع مالی عظیمی هم هستند رقابت کرده و حتی پیشی گرفته اند. بنابراین امیدوارم این حمایت تبدیل به یک فرهنگ شود و این اتفاق افزایش امیدواری در کشور را به همراه خواهد داشت.

عالی ترین مقام اجرایی استان قزوین با تاکید بر بها دادن به علم رباتیک، گفت: یکی از جهات مد نظر مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی، به کار انداختن اندیشه ی نیروهای داخلی به خصوص نسل جدید و چهارم انقلاب است، بنابراین رباتیک می تواند به عنوان یک حوزه ی بسیار گسترده در این خصوص هدف قرار گیرد و پیرامون آن باید ایده ها را تبدیل به محصول کنیم. این مسیر دقیقا منطبق بر اقتصاد مقاومتی دانش بنیان است و ما می توانیم از طریق تولید ثروت از نوآوری، علاوه بر تامین نیاز داخلی، صادر کننده ی این محصولات باشیم.

دکتر همتی در پایان با تاکید بر جایگاه ممتاز، پیشرفت ها و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در عرصه ی رباتیک گفت: آینده ی بسیار درخشانی برای این دانشگاه در حوزه ی رباتیک می بینم.

دکتر موسی خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در این بازدید در گزارشی بیان داشت: یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶، با حضور ۳۲۰تیم شامل ۳۰۶تیم ایرانی و ۱۴تیم خارجی از ۱۰کشور جهان و به همت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران و با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از سازمان ها، شرکت های ملی، بانک ها و شهرداری ها از ۱۸ تا ۲۰فروردین ماه ۹۵ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

دکتر موسی خانی با اشاره به ثبت نام ۶۲۴تیم برای شرکت در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶، گفت: از این تعداد ۳۲۰تیم پذیرش شدند که رشد چشمگیری هم در لیگ دانش آموزی داشتیم.

وی با اشاره به حضور ۱۴تیم از ۹کشور خارجی افزود: هشتمین سمپوزیوم بین المللی ربوکاپ ایران نیز روز شنبه ۲۱فروردین در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور استادان ایرانی و خارجی برگزار خواهد شد که طی آن ۳۰مقاله از ۱۷۰مقاله ارسال شده به دبیرخانه ارائه خواهد شد.

رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران به لیگ استاندارد دانش آموزی اشاره و تصریح کرد: لیگ استاندارد دانش آموزی نیز در این دوره از مسابقات راه اندازی شده تا دانش آموزان بتوانند دانش نرم افزاری خود را ارتقا دهند.

دکتر موسی خانی افزود: ۲۲لیگ در این دوره مسابقات برگزار می شود که لیگ ربات پرنده با ۸۳تیم، بیشترین شرکت کننده را به خود اختصاص داده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین تصریح کرد: در این دوره مسابقات ۷۵۰۰نفر از دانش آموزان استان های تهران، البرز و قزوین به دعوت کمیته ملی ربوکاپ از این دوره مسابقات بازدید کردند.

منبع : برنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.