21 فروردین, 1395

تقویت شهرک‌های صنعتی موجب تحقق حماسه اقتصادی و ارتقای تولید ملی می‌شود

‌مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرک‌های صنعتی می‌گذرد و تقویت شهرک‌های صنعتی منجر به تحقق حماسه اقتصادی و ارتقای تولید ملی می‌شود

طهمورث لاهوتی اشکوری در نخستین جلسه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید به بیان اهمیت نامگذاری سال ۹۵ با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب پرداخت و اظهار داشت: انتخاب این شعار از سوی رهبر معظم انقلاب نشان دهنده اهمیت حوزه اقتصاد مقاومتی در آینده کشور است.

وی  با بیان اینکه عزت و حرمت و توانمندی ما در گرو داشتن اقتصادی قوی است، تصریح کرد: یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرک‌های صنعتی می‌گذرد و تقویت شهرک‌های صنعتی منجر به تحقق حماسه اقتصادی و ارتقای تولید ملی می‌شود.

‌مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان بیان کرد: توسعه اقتصادی نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و فعالیت‌های مختلف اقتصادی است بدون سرمایه‌گذاری در طرح‌های زیر بنایی و روبنایی نمی‌توان انتظار گسترش اشتغال، تولید و رفاه اقتصادی را داشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: طبق یک برنامه مدون جلسه‌ای با حضور مسئولان شهرک‌ها و نواحی صنعتی و در برخی موارد به‌صورت منطقه‌ای جهت رفع مشکلات و دغدغه‌های صنعتگران برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: سعی می‌‌کنیم انتظارات و مسائلی که از سوی صنعتگران مطرح می‌شود با اتکا به توانمندی‌های داخلی شرکت و منطبق با موقعیت‌های موجود آن رفع شود.

لاهوتی اشکوری با تأکید بر اینکه شهرک‌های صنعتی محلی ایده‌آل برای صنعتگران بوده و لازم است تا زیرساخت‌های مورد نیاز تأمین شود تا صنعتگران بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهند، افزود: شناخت موانع جذب و گسترش سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی، چشم‌انداز روشنی از عوامل مؤثر بر جذب و گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ارائه می‌کند.

‌مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و متوسط، موجب برون رفت از مشکلات بی‌شمار اقتصادی و ایجاد اشتغال‌زایی می‌شود، بیان کرد: تولید و اشتغال زمانی رونق می‌گیرد که روند سرمایه‌گذاری در این دسته از صنایع دنبال شود.

وی افزود: صنایع کوچک نسبت به صنایع دیگر ویژگی‌هایی دارد که اهمیت توجه به آن را بیشتر به چشم می‌آورد این صنایع، زودبازده و از لحاظ زمانی در مدت کوتاهی قابل بهره‌برداری هستند همچنین مشابه صنایع دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری‌های حجیم و سنگین ندارند و می‌توانند در کنار صنایع دیگر به‌عنوان مکمل به‌شمار روند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.