21 فروردین, 1395

خرید محصولات ایرانی تحقق اقتصاد مقاومتی است

عضو شورای شهر کرمان گفت:خانواده ها باید استفاده از مواد لوکس و خارجی را کم کرده و بدانند هر خرید ایرانی افزایش اقتصاد خانواده های ایرانی و تحقق اقتصاد مقاومتی را به دنبال خواهد داشت.

ماه بانو معصوم زاده در گفت و گو با “زنان کویر” در رابطه با تحقق اقتصاد مقاومتی گفت :  اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده ی هنرمندانه از فرصت ها و حتی تهدید ها را نیز باید با درایت به فرصت تبدیل کنیم تا بتوانیم در تحقق این شعار گام برداریم.

عضو شورای شهر کرمان ادامه داد: تولید داخلی ، حل مسئله ی اشتغال و رفع بیکاری عمده مسائل جامعه ی فعلی ما است  که باید با افزایش تولید داخلی و خروج از رکود به حل آن بپردازیم، اگر چه اهداف بلند مدتی را می طلبد.

وی تصریح کرد: با توجه به این که ۴ سال قبل هم با نام اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده بود انتظار داریم گام های لازم برای اقدامات زیرساختی ، مقدماتی و تئوری برداشته شده باشد و اکنون به اقدام و عمل برسیم .

معصوم زاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تاکید کرد : اکنون نیاز است با توجه به بیانات رهبری و با همت و تلاش مضاعف، نترسیدن از دشمن،  دوری از یاس ، سرعت بیشتر  و اقداماتی جهادی وار گام در عرصه ی عمل برداریم و به دنبال یک جنبش جهادی وار باشیم.

عضو شورای شهر کرمان با اشاره به شعار جمهوری اسلامی ایران افزود: یادمان باشد شعار اصلی کشور ما جمهوری است و به دنبال اقتصاد مقاومتی می شود هویت ملی خودمان را دوباره پیدا کنیم همان گونه مثل همان چند سال پیشی که پیروزی انقلاب اسلامی را با حرکت جهادی داشتیم.

وی با اشاره به نقش کارگاهها ی کوچک در استقلال کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: کشور با پول نفت آزاد نمی شود غیر از این که وابستگی را به دنبال خواهد داشت و تبدیل به نیروگاهی شود که دشمن هرگاه اراده کند دکمه را فشار می دهد پس بنابراین باید کارگاهها ی کوچک کشورمان را تقویت و زیادتر کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان اظهار داشت: جهان شاهد تحولات شدید اقتصادی است و به دنبال این تحولات ، تفاوت های فرهنگی و اجتماعی خاصی به دنبال خواهد داشت در چنین شرایطی باید بتوان در مقابل آن مقاومت و این تحولات را هضم کرد اکنون نیاز به یک اقتصاد دورن زا و برون نگر است، نه اقتصاد شکننده ای که پایه های کشور را متزلزل کند.

عضو شورای شهر کرمان  بیان داشت: از اهالی بهارستان می خواهیم که در جهت کاهش سودهای بانکی، افزایش بنگاههای کوچک و کارگاههای خانگی و افزایش وام های اشتغال به مردم به همراه نظارت دقیق قدم بردارند تا بتوانیم ارزش افزوده داخل کشور را زیاد کنیم.

وی تشریح کرد: برای عبور از رکود و تورم باید نقش مردم را در تولید ثروت زیادتر کرد و صنعت آفرینی را با توجه به منابع روی زمینی، زیرزمینی ، نیروی انسانی و مسائلی شبیه صنایع دستی ،گردشگری افزایش داد.

معصوم زاده تاکید کرد: توسعه ، اشتغال و نقش  کارگاههای کوچک در اقتصاد مقاومتی، در صورتی می تواند موفق باشد که الگوی ایرانی اسلامی داشته باشند باشد و نه الگوهای برگرفته از غرب.

عضو شورای شهر کرمان بیان داشت: در راستای اقتصاد مقاومتی کمیته ای با نام کمیته ی اقتصاد مقاومتی در شهرداری کرمان ایجاد شده است که دراین راستا برنامه ریزی های خاصی به صورت عملیاتی انجام دهند و تصمیم گرفته شد ۱۰ درصد از بودجه های تاریک کاسته شود و به بودجه های عمرانی و زیر بنایی اضافه شود.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان عنوان کرد: کمیسیون بهداشت به محصولات کشاورزی و لبنی ارگانیک ورود پیدا کرده است تا بتواند هم برای در سلامت مردم قدم بردارد و هم درجهت اقتصاد مقاومتی تلاش کرده باشد.

وی با اشاره به نقش زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: طبیعتا زنان نقش بسیار موثری در اقتصاد مقاومتی خواهند داشت چرا که نیمی از جامعه و مدیران خانواده ها را زنان تشکیل می دهند.

معصوم زاده عنوان کرد:  خانواده ها باید استفاده از مواد لوکس و خارجی را کم کرده و بدانند هر خرید ایرانی افزایش اقتصاد خانواده های ایرانی و تحقق اقتصاد مقاومتی را به دنبال خواهد داشت.

عضو شورای شهر تاکید کرد: هر خرید ایرانی می تواند کارگاههای تولیدی داخل کشور را زیاد کند و بیکاری را کم کند که مسلما با همت زنان این موضوع تحقق خواهد یافت.

منبع : زنان کویر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.