21 فروردین, 1395

برنامه اصلی مجلس دهم خارج کردن کشور از رکود باشد

نامزد مردم ارومیه در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه اصلی مجلس دهم در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید خارج کردن کشور از رکود اقتصادی باشد.

سیدهادی بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به مطالبه مردم از مجلس دهم برای حل مشکلات اقتصادی اظهار داشت: بی‌شک مطالبه مهم مردم این است که اقتصاد کشورمان از حالت رکود دو ساله خارج شود.

نامزد مردم ارومیه در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون دولت با تلاش خود تورم را مهار کرده و مردم شاهد افزایش قیمت‌ها نیستند هر چند به سبب مشکلات سرمایه در گردش بازار در رکود به سر می‌برد.

وی تصریح کرد: با توجه به شعار رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باید در وهله نخست شرایط خروج کشور از حالت رکود اقتصادی فراهم شده و بیشتر تلاش‌ها به این سمت متمرکز شود.

بهادری با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت و تجارب مجلس نهم در بعد اقتصادی افزود: در این رابطه باید برخی قوانین دست و پاگیر حذف و برخی تصحیح شود چون همین اقدامات سبب شده که مطالبات مردم در بعد اقتصادی بی‌پاسخ بماند.

وی گفت: باید مسائلی هم‌چون مشکلات امور مالیاتی، سرمایه در گردش، حل مسائل مربوط به کارآفرینان و مباحث صادراتی در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته و بازارهای جدید اقتصادی نیز شناسایی شود.

نامزد مردم ارومیه در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان ضرورت‌های بهره‌گیری از مجلس گذشته در بعد فرهنگی نیز تصریح کرد: در این زمینه نیز می‌توان به بهره‌وری نیروی انسانی، افزایش ساعات مفید کار و احیاء سند چشم‌انداز کشور اشاره کرد.

بهادری به سیاست خارجی اشاره کرد و اظهار داشت: مسئله سیاست خارجی امری بسیار مهم است تا جایی که دولت مقدمات را برای خروج از تحریم‌ها برداشته اما در نیمه راه قرار دارد.

وی با ابراز تاسف از اینکه اقتصاد کشور از سال‌های گذشته بیمار بوده و نرخ تورم در آن دو رقمی بوده است تصریح کرد: هیچ کشوری تاکنون سال‌ها با نرخ تورم دو رقمی مواجه نبوده و این خود سبب ضربه به اقتصاد و نارضایتی مردم شده است.

نامزد مردم ارومیه در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: باید اقتصاددانان قدرتمند همسو با دولت و مجلس حرکت کرده و به آنها برای رفع مشکلات اقتصادی کمک کنند.

بهادری با تاکید بر لزوم داشتن مجلس قدرتمند در آینده اظهار داشت: باید در کمیسیون‌های اقتصادی افرادی با افکار مترقی و مجرب عضو بوده و برنامه اقتصادی تاثیرگزاری برای کشور طراحی کنند تا دولت از رکود خارج شود.

منتخب مردم ارومیه در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تعطیلی ۶۰ درصد کارخانه‌های کشور افزود: در این رابطه با توجه به اینکه قانون کار با نواقصاتی مواجه بوده که پاسخ‌گوی نیازها نیست، بنابراین مجلس دهم باید این قوانین را تصحیح کند.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن رکود کارخانه‌ها به برخی سلیقه‌ها و بخش‌نامه‌ها مانند دارایی و مالیات نیز باز می‌گردد و علاوه بر آن سازمان تامین اجتماعی باید بازار را ملاحظه کند.

بهادری با اشاره به برنامه‌های خویش برای کاهش فشار اقتصادی بیان کرد: متاسفانه در سطح استان آذربایجان‌غربی، مسائل اقتصادی بسیار حادتر از میانگین کشوری است.

وی افزود: اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی از تعطیلی ۶۰ درصدی کارخانه‌ای کشور خبر می‌دهند در استان آذربایجان‌ غربی این وضعیت به میزان ۸۵ درصد است یعنی وضع اقتصادی و معیشتی مردم استان از متوسط کشوری پایین‌تر است.

نامزد مردم ارومیه در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه دستگاه‌های اجرایی استان با واحدهای تولیدی به شکل سلیقه‌ای برخورد می‌کنند که باید ملاحظه آنها را کرده و سبب تعطیلی آن نشوند چون در این صورت فشار اقتصادی بالایی بر کارکنان کارخانه ها و خانواده های آنان وارد می شود.

بهادری گفت: با توجه به اینکه هم‌اکنون اجماع مسئولان استانی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی کمتر است در صورت پیروزی در دور دوم انتخابات ارتباط خود را با مسئولان استانی بیشتر می‌کنم.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.