21 فروردین, 1395

مسئولان اقتصاد مقاومتی را باید از خود شروع کنند

فرماندار شهرستان قرچک گفت: مسئولان اقتصاد مقاومتی را باید از خود شروع کنند و به این باور برسند که راه علاج مشکلات اقتصادی کشور اقتصاد مقاومتی است.

مسعود مرسل‌پور که ظهر امروز و همزمان با روز فناوری هسته‌ای به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه در جمع مردم شهرستان قرچک سخن می‌گفت با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: با توجه به نیاز کشور نامگذاری شده است و تمام تلاشمان باید این باشد که این شعار محقق شده و بدان عمل شود.
فرماندار شهرستان قرچک برجام را یکی از امیدها و شیرینی‌های سال ۹۴ خواند و بیان داشت: برجام سندی مهم، تاریخی و ملی است که پیروزی حاصل از آن منجر به کاهش تهدید و افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران در جهان شد و فصل جدیدی از شکوفایی اقتصادی و بهبود وجهه و اقتدار ایران را به‌دنبال داشت.
وی حماسه‌آفرینی ملت غیور ایران اسلامی در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند را از دیگر شیرینی‌های سال ۹۴ برشمرد و تاکید کرد: مردم نشان دادند که پای آرمان‌های امام راحل، شهدای گرانقدر بوده و تحت فرمان ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای هستند.
مرسل‌پور با اشاره به اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی در سال ۹۵ بیان داشت: آنچه امسال در اولویت تمام دستگاه‌های اجرایی کشور بوده مسئله اقتصاد مقاومتی و عمل به آن است چرا که مسئله اقتصاد همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند بر مسائل فرهنگی، اخلاقی، آسیب‌های اجتماعی و سایر حوزه‌ها تأثیر می‌گذارد.
وی گفت: رهبری در پیام نوروزی فرمودند «در مسئله‌ اقتصاد، آن چیزی که مهم است و اصل است، مسئله‌ تولید داخلی است.» آنچه باید برای عمل به شعار امسال مدنظر باشد حمایت از تولید ملی و صنایع کشور، حمایت از بخش خصوصی، حمایت از نخبگان، توجه به پژوهش‌های علمی و نوآوری‌ها، مردمی سازی اقتصاد، فرهنگ‌سازی برای استفاده از کالای ایرانی، مدیریت مصرف، اشتغالزایی و … است تا کشور رشد کند چرا که به فرموده مقام معظم رهبری کشور بدون اقتصاد مقاومتی رشد نخواهد کرد و این موارد جز در سایه همدلی و وحدت مردم با دولت، مجلس با دولت و کلیه اقشار و گروه‌های جامعه با یکدیگر میسر نخواهد شد.
فرماندار شهرستان قرچک با تبیین مصادیق نفوذ عنوان کرد: عدم همکاری با دولت و دستگاه‌های اجرایی در تحقق اقتصاد مقاومتی بر مبنای اقدام و عمل، ایجاد خدشه و بهانه آوری در انجام کارها، ایجاد دودستگی و چند دستگی و تقسیم مردم به گروههای مختلف، تخریب شخصیت ها و مقامات به روش‌های مختلف، ایجاد جو بی اعتمادی نسبت به دولت و ارکان نظام، ایجاد خلل در مناسبات اقتصادی، بازرگانی و تجاری و … از مصادیق نفوذ دشمن است.
وی افزود: همه این موارد در حالی اتفاق افتاده که دولت از ابتدا به اثبات رسانده که با مردم است و برای مردم کار می‌کند.
مرسل پور با اشاره به پیام نوروزی رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور در پیام نوروزی خود سال ۹۵ را سال «امید و تلاش» نامید و سال گذشته را سال مشارکت، فعالیت، موفقیت در برابر قدرت‌های بزرگ و سال هموار کردن زمینه برای شکوفایی کشور در همه بخش‌ها عنوان و در سخنرانی های خود به اهمیت عمل به اقتصاد مقاومتی اشاره کردند.
وی ادامه داد: مسئولان اقتصاد مقاومتی را باید از خود شروع کنند و به این باور برسند که راه علاج مشکلات اقتصادی کشور اقتصاد مقاومتی است.
فرماندار شهرستان قرچک تاکید کرد: با پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور، بر کسی پوشیده نیست که اولویت امروز کشور، مسائل اقتصادی و رفع مشکلات بیکاری و اشتغال است؛ ضمن اینکه خود مردم هم دغدغه اقتصادی دارند و به همین دلیل، همه کشور بسیج شده تا بر روی حل مشکلات اقتصادی تمرکز کنند و این موضوع را در اولویت قرار دهند تا آسیب پذیری در مقابل دشمن به صفر برسد.
وی افزود: اگر اقتصاد ما درست شود مسلما مقابل دشمن آسیب پذیر نخواهیم بود، اگر فناوری ما و علوم ما در رشته‌های مختلف پیشرفت کند آسیب پذیری ما کاهش می‌یابد. همین تحریم‌های موجود طی این سال‌ها کشور را دچار مشکلات زیادی کرده بود و از نواحی مختلف ما را تهدید می‌کرد و تقریبا نخبگان را برای خلق ایده مأیوس کرده بود.
مرسل‌پور خاطرنشان کرد: اقتصاد ایران مهم‌ترین هدف دشمن بود اما به برکت پیروزی ایران در توافق هسته‌ای مقابل ۶ ابرقدرت جهانی تحریم‌های گسترده‌ای برداشته شد و امید را در دل مردم زنده کرد. حال اگر در کنار این امید به وجود آمده، کار و تلاش صورت گیرد قطعاً اقتصاد مقاومتی ظهور و بروز می‌یابد. از همان ابتدا نیز رونق اقتصادی و رفع تحریم‌ها وعده دولت به مردم بود و امروز می بینیم که دولت در این وعده خود کوتاهی نکرده و تمام همت خود را به کار گرفته تا با استفاده از رهنمودهای مقام عظمای ولایت و به پشتوانه مردمی مشکلات را حل کند.
سیاست‌های مدیریتی سال ۹۵ در قرچک
فرماندار شهرستان قرچک گفت: سال گذشته در قرچک نیز بر اساس سیاست‌های دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف عمرانی، بهداشتی و درمانی، سیاسی و امنیتی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و … صورت گرفت که قابل مشاهده است.
وی فزود: امسال نیز ان‌شاءالله با یاری خداوند و تلاش، همت، وحدت و همدلی مردم و مسئولان باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به اجرا درآید و محسوس باشد تا سال ۹۵ با سال‌های قبل تفاوت های ارزنده‌ای داشته باشد.
مرسل‌پور بیان داشت: امسال در شهرستان قرچک نیز علاوه بر رسیدگی به امور ناتمام در حوزه‌های مختلف، اقداماتی را منطبق با شعار سال پیگیری خواهیم کرد.
وی، راه‌اندازی شهرک صنعتی، حمایت بیش از پیش از سرمایه‌گذاران، توسعه کارگاه‌های کوچک، بسترسازی ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و رونق تولید در سطح شهرستان با حمایت‌های استاندار محترم و سایر مسئولان ملی و محلی و تشکیل اتاق فکر اقتصادی در شهرستان و برنامه‌ریزی اقتصادی بر اساس ظرفیت‌های منطقه را از این جمله اقدامات برشمرد.
فرماندار شهرستان قرچک در پایان تصریح کرد: در پایان از خداوند متعال سال خوبی توأم با سلامتی، نشاط، موفقیت و سربلندی را برای ملت با عظمت ایران خواستارم

منبع : آریا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.