19 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی با اتکاء به دو رکن دولت و ملت محقق خواهد شد

رئیس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای عالی استان‌ها با تأکید بر دو رکن دولت و ملت به عنوان اساسی‌ترین ارکان تحققق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی به عنوان عمده‌ترین مطالبه مقام معظم رهبری برای سال جاری بی‌شک تنها با همکاری و همدلی دولت و ملت محقق خواهد شد.

نرگس کمالی، نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود در بیست و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها، گفت: قطعاً یکی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهم زنان خواهد بود. با توجه به اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی زنان نقش موثری در جامعه ایران داشته‌اند و به شکل مستقیم و غیرمستقیم در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی ایفای نقش کرده‌اند امروز نیز در تحقق اقتصاد مقاومتی جایگاه برجسته‌ای خواهند داشت.

وی افزود: با یک نگاه جامع می‌توان به این مهم پی برد که بسیاری از ارتباطات تعاملات و فعالیت‌های اجتماعی متأثر از این قشر هستند تا آنجا که برخی از اندیشمندان اجتماعی زنان را منشأ مهم تحولات اجتماعی و فرهنگی قلمداد می‌کنند.

وی ادامه داد: بدون تردید زنان می‌توانند در عرصه اقتصادی فعالیت‌های کیفی‌تر و مطلوب‌تر داشته باشند، البته این امر مشروط بر آن است که موانع موجود از طریق همدلی و همزبانی دولت و نهادهای مسئول رفع شود.

وی تأکید کرد: توجه به قشر زنان ضعیف از سوی دولت در جهت هدایت آنها برای کارآفرینی می‌تواند بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی این قشر را ساماندهی کند تا بتوانند به شکلی زیرساختی این زنان وارد چرخه تولید و اقتصاد کشور شوند.

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۵ به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری، افزود: بررسی نام‌گذاری‌های رهبر معظم انقلاب برای سال‌های گذشته نتایج جالبی را در بردارد. نام‌گذاری سال قبل با عنوان حاکی از همدلی و همزبانی دوطرفه و ملت دلایل زیادی در بر داشت که یکی از اصلی‌ترین دلایل آن را می‌توان قرار گرفتن در بحبوحه مذاکرات بین‌المللی قلمداد کرد که نیاز همدلی مردم و حاکمیت در مقابل چشمان طرف خارجی را ضروری می‌ساخت.

وی ادامه داد: مسأله اقتصاد مقاومتی تدبیری هوشمندانه است که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده که برای مقاوم‌سازی، بحران‌زدایی،‌ ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد در اقتصاد مطرح شده است.

وی تأکید کرد: اگر مدیریت اقتصادی خانواده را یکی از وظایف زنان بدانیم در این زمینه فرهنگ‌سازی مطلوب و نهادینه کردن مجموعه‌ای از ارزش‌ها و معیارهای فرهنگی متناسب با نقش زنان در اقتصاد ملی جامعه امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر محسوب خواهد شد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.