19 فروردین, 1395

اکنون نوبت بسیج شدن به منظور اجرای اقتصاد مقاومتی است

معاون توسعه و پشتیبانی نیروی انسانی استانداری گفت: با رهنمودهای راهبردی مقام معظم رهبری و با تلاش مثال زدنی تیم مذاکره کننده، برجام تحقق یافته و راه ارتباط با دنیا بازشده و ضمن لغو قطعنامه، تحریمهای ظالمانه شکسته شده و مناسبات برقرار شده، اکنون نوبت بسیج شدن برای اقدام همه جانبه به منظور اجرای کامل اقتصاد مقاومتی است.

رضا قیاسی در گفت و گو با خبرنگار پانا گفت: شعار سال، توسط مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاوتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است.
وی افزود: ابتدا لازم است به مقوله ی اقتصاد مقاومتی پرداخته شود همچنان که می بینیم یکی از سه شعار محوری رییس جمهور نجات اقتصاد است که خروج از رکود و افزایش رونق اقتصادی ودر نتیجه ارتقا سطح زندگی و معیشت مردم از اولویت بالایی برخوردار است .
قیاسی اظهار داشت: این مهم حاصل نمیشود مگر اینکه همه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی با تاسی از شعار سال گذشته همدلی و همزبانی با محوریت دولت تدبیر وامید، کمر همت برای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی ببندند.
وی گفت: خوشبختانه شعار دیگری از شعارهای محوری اشاره شده توسط رییس جمهور محترم، تعامل با دنیاست که این مهم نیز باتلاش مثال زدنی تیم مذاکره کننده تحقق یافته است.
معاون توسعه و پشتیبانی نیروی انسانی استانداری افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست، بلکه اقتصادی پویا، بالنده رو به جلو برای بیمه کردن نظام درمقابل تکانه های داخلی و خارجی است.
وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی برگرفته از آخرین دستاوردهای علمی و تجربی برای جلو گیری از آسیب پذیری یک نظام است.
قیاسی گفت: اقتصاد مقاومتی با تاکید برعواملی چون  علم ودانش، منابع انسانی سرشار، منابع معدنی و موقعیت استراتژیک ، فرهنگ و تمدن واعتقادها و باورهای دینی ملت بزرگ ایران برای ماندگاری در مقابل تکانه هاست.
وی اظهار داشت: کشور ایران در مسیر بلاها و تکانه های طبیعی مانند سیل، زلزله و خشکسالی است که باید با برنامه ریزی، آمادگی برای کنترل و مقابله با آنها را داشته باشیم.
وی گفت: تکانه های دیگر که بسیار حائز اهمیت است، تکان های تخاصمی است. ایران یک کشور ایدئولوژیک است، منافع پاک ما با منافع ناپاک استکبار در تعارض است. لذا همواره شاهد توطئه های استکبار بودیم و از این به بعد هم مصون از آنها نیستیم و برای اینکه بتوانیم روی پای خود بایستیم می بایست به اقتصاد پویا و بالنده داخلی تکیه کنیم، البته یکی از راهکارهای اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت های باالقوه داخلی وفرصت های خارجی است.
وی خاطرنشان کرد: تکانه های دیگری که می توان به آن اشاره کرد، بحران های پیش بینی نشده ی اقتصادی، مانند چندسال پیش اروپا وآمریکا است که می تواند در روند جریان اقتصادی کشورها اختلال و رکود ایجاد کند، جهت گیری اقتصاد مقاومتی باید به سمت تولید داخلی برای تامین نیازها به ویژه استراتژیک و سپس صادرات صورت گیرد.
قیاسی افزود: حمایت از شرکت های دانش بنیان برای تولید ثروت از علم، قطع وابستگی به درآمدهای ناپایداری چون نفت وجایگزین درآمدهای غیر ضروری و مصرفی از جمله برنامه هاست، و دستاوردهای برجام، فرصت مناسبی برای پشتیبانی در اجرای موفقیت آمیز اقتصاد مقاومتی است.
وی اظهار داشت: در یک جمله میتوان گفت، رمزماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی و رفاه و آسایش دائمی مردم و توسعه پایدار و سربلندی ایران که براساس سند چشم انداز می بایست به رشد اقتصادی ۸درصدی دست یابد و کشور اول منطقه شود دراجرای اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت: امیدوارم همه ارکان نظام و دست اندرکاران و مردم مومن و انقلابی و فهیم، دولت را در اجرای این پروژه عظیم که ضرورت ارتقا کیفی و کمی جایگاه ایران در منطقه می باشد یاری کنند.

منبع : پانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.