19 فروردین, 1395

ایجاد قرارگاه تاکتیکی اقتصاد مقاومتی لازمه تحقق شعار سال

نماینده ولی فقیه در منطقه یکم نیروی دریایی سپاه، ناتوانی در حرکت بر اساس توانمندی‌های داخلی نظام را یکی از عوامل عدم تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: عملیاتی شدن شعار سال نیازمند ایجاد قرارگاه تاکتیکی اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام سیدعبدالرضا هاشمی با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری اظهارداشت: چندین سال است که معظم له بنا به اهمیت موضوعات داخلی، منطقه‌ای و بین المللی اقدام به نام گذاری سال کرده و رویکرد نظام را به آن سمت سوق می‌دهند.

وی در ادامه بیان‌داشت: ایشان با این اقدام در تقابل با برخوردهای دشمن و یا برای برون رفت از مشکلات احتمالی که دامن گیر نظام اسلامی می‌شود تصمیم گیری کرده و یک سال تمام، اذهان مسئولان، مردم و رویکرد فکری و عملیاتی نظام را به سمت و سوی شعار سال کشانده تا از این طریق، سد و مانعی را برای جلوگیری از ضربه زدن به اسلام و نظام ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در منطقه یکم سپاه تصریح‌کرد: رهبر معظم انقلاب برای انتخاب نام سال جاری با موضوع اقتصاد مقاومتی، دلایل کاملا واضح و روشنی دارند که نیازی به تحلیل و تجزیه نیست.

وی با اشاره به تاکید معظم له در بیان ۲ کلمه اقدام و عمل پس از اقتصاد مقاومتی گفت: قرارگاه تاکتیکی اقتصاد مقاومتی باید ایجاد و همه تحت فرمان این قرارگاه حرکت کنند.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به موانع متعدد عدم تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از موانع تحقق این نوع اقتصاد این است که ما همه خوب حرف می‌زنیم و شعار می‌دهیم اما خوب عمل نمی‌کنیم، به فرموده مقام معظم رهبری “زیاد گفتن این بحث ملال آور است”، بنابراین باید این بحث به صورت عملیاتی محقق شود.

نماینده ولی فقیه در منطقه یکم سپاه، عدم توانایی در تدوین برنامه اقتصادی و یا ناتوانی در حرکت بر اساس توانمندی‌های داخلی نظام عامل دیگری است که در عدم تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقش دارد.

وی با اشاره به کسب موفقیت‌های جوانان ایرانی در اکثر زمینه‌ها گفت: ترجمه اقتصاد مقاومتی باید به جامعه نخبگان به درستی تفهیم شود زیرا اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست که نخوریم و نپوشیم، برخی بر این تفکر هستند که تفکری غلط و نادرست است.

حجت الاسلام هاشمی، اقتصاد مقاومتی را بهینه مصرف کردن معنا کرد و تحقق اقتصاد مقاومتی را نیازمند افزایش تولیدات داخلی دانست و گفت: در راستای عدم وابستگی به دیگران باید اقتصاد کشور را از درون تقویت کرد و از اقتصاد تک محصولی خارج شد.

وی با اشاره به عملکرد دستگاه‌های اجرایی علیرغم گذشت ۲ سال از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: قطعا در این زمینه توفیقاتی حاصل نشده وگرنه معظم له با بیان شعار سال، پیام‌هایی را مبنی بر اقدام و عمل در این خصوص به مسئولان نظام و مردم گوشزد نمی‌کردند.

نماینده ولی فقیه در منطقه یکم نیروی دریایی سپاه در ادامه ابرازداشت: ایشان با بیان مطالبه‌گری به حق مردم در پایان سال از مسئولان مربوطه، راهکاری مناسب را برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و عملیاتی شدن شعار سال ارائه دادند.

وی گفت: شعار سال نباید در حد نصب چند بنر در سطح شهرها خلاصه شود، زیرا از این طریق توفیقی حاصل نشده و نمی‌شود، بنابراین باید بر اساس شعار سال حرکت و با ایجاد اشتغال برای جوانان بخش اعظم منویات رهبر معظم انقلاب را محقق کرد.

 

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.