19 فروردین, 1395

مصرف کالاهای داخلی یکی از مهمترین پایه های زیربنایی اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در کردستان به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: مصرف کالاهای داخلی یکی از مهمترین پایه های زیربنایی اقتصاد مقاومتی است.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در سومین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت، با تقدیر و تشکر از حضور خانواده های شهدا و ایثارگران و رزمنده های جنگ تحمیلی و اقشار مختلف مردم در این جشنواره از برگزار کنندگان سومین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت قدردانی کرد.

وی گفت: خداوند متعال همواره نسبت به رزمندگان و مجاهدین فی سبیل الله توجه ویژه دارد و بر ما فرض است که همیشه یاد و خاطره این رشادت ها را گرامی داریم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به آیاتی از قرآن تصریح کرد: خداوند متعال همواره از کسانی که در راه خدا مبارزه می کنند با عظمت نام می برد و برای آنها ارزش ویژه ای قائل است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های شهدا خصوصا مادران و همسران شجاع آنها در طول تاریخ این انقلاب هرگز از مشکلات نترسیدند و آزادگی، شجاعت، ایثار و مقاومت این مادران و خواهران شهدا باعث شد دشمنان خوار و ذلیل شوند.

آیت الله حسینی شاهرودی الگوگیری از شخصیت بزرگ بانوی کربلا را وظیفه همه بانوان دانست و افزود: حضرت زینب(س) به عنوان اسوه صبر و مقاومت هستند که مادران و همسران شهدا از ایشان الگو گرفته و در شرایط سخت جنگ تحمیلی و در سالهای بعد از آن همواره صبر پیشه ساختند و مقاوم در صحنه های مختلف حاضر بودند.

وی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم از زنان بزرگی نام می برد که آنها را الگو و اسوه ایی برای همه بشریت معرفی می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به اهمیت و نقش بانوان در سالهای قبل از انقلاب و بعداز آن و در جریان جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: زنان و بانوان ایرانی همواره با رعایت کامل اصول شرعی در صحنه های مختلف پیروزی انقلاب و در جریان دوران ۸ سال جنگ نابرابر تحمیلی دوشادوش برادران خود هم در جبهه ها و هم در پشت جبهه ها حضور فعال و نقش سازنده ای داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: مقاومتی که بانوان ایرانی در دوران قبل و بعد از انقلاب و جنگ و سالهای پس از جنگ داشتند همواره ستودنی است و ما قدردان ایثار و مقاومت آنها هستیم.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: حضور بانوان و خدمات ارزشمند آنها در پشت جبهه ها، ایثار و مقاومت مادران شهدا هنگام رسیدن خبر شهادت همسر یا فرزندان، موجب می شد شجاعت در رگ ها جاری شود و گروه های دیگری از جوانان برای حضور در جبهه ها داوطلب شوند.

وی به تلاش های مختلف دشمنان برای انحراف زنان و دختران اشاره کرد و افزود: دشمنان بخوبی دریافته اند که بانوان مومن و متدین که استحکام خانواده ها بر دوش آنها هست به عنوان نیمی از جامعه هستند که اگر بتوانند آنها را از ارزش های اسلامی دور کنند می توانند به اهداف خود سریعتر دست پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به داستان زندگی همسر فرعون که در قرآن کریم آمده اشاره کرد و گفت: همسر فرعون به دلیل بصیرت ، راه حق را شناخت و در مسیر حق گام برداشت و همه باید مسیر حق را شناخته و در مسیر حق قرار بگیریم.

وی اضافه کرد: دشمنان تلاش می کنند جامعه ما را به فساد و انحراف کشانده و از این طریق بر ما مسلط شوند و در این درگیری بین حق و باطل همه زنان و مردان باید مقاومت کنند که دشمنان شکست بخورند.

آیت الله حسینی شاهرودی به توطئه های متعدد دشمنان برای به انحراف کشاندن قشر زنان اشاره کرد و گفت: جدایی زنان و بانوان از جبهه انقلاب از اهدافی است که دردستورالعمل های دشمنان است به همین منظور سعی دارند بانوان ما را به بیراهه کشانده و آنها را وابسته به زرق و برق و تجملات دنیایی کنند.

وی افزود: مبارزه بین حق و باطل تمام شدنی نیست و خداوند وعده فرج و پیروزی را به مومنان داده و با مقاومت و ایستادگی آنها را بر جبهه باطل پیروز می کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: ملت ایران بعد از ۳۷ سال پایداری و مقاومت بحمدالله به عزت و اقتداری رسیده اند که همه دشمنان را سردرگم ساخته اند.

وی ادامه داد: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه،درگیری و شکاف در کشورهای اسلامی هستند اما ایران به برکت حضور مردم و رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در امنیت کامل بسر می برد.

آیت الله حسینی شاهرودی به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و افزود: ما در بحث اقتصادی باید بگونه ای عمل کنیم که اقتصاد مقاومتی در همه بخش های مختلف اجرا شود و به مرحله ای برسیم که همه کالاهای مصرفی بومی و تولید داخل باشد.

وی گفت: مصرف کالاهای داخلی یکی از مهمترین پایه های زیربنایی اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برآن تاکید دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: فرهنگ تعاون و همکاری باید بیشتر ترویج پیدا کند به نحوی که اقتصاد مقاومتی محقق گردد.

وی خاطر نشان کرد: استان کردستان دارای منابع بالقوه فراوانی است که منابع انسانی توانمند، جوانان کوشا و کارآفرین یکی از سرمایه های انسانی استان محسوب می شوند که باید با برنامه ریزی هدفمند زمینه حضور مردان و زنان را فراهم ساخت.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.