18 فروردین, 1395

باید اقتصاد مقاومتی به عنوان یک راهبرد کلان به یک باور تبدیل شود

بیشترین نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم موضوعات اقتصادی است؛ همین امر باعث شده است که در طول سال‌های گذشته مقام معظم رهبری هر سال نامگذاری اقتصادی انجام دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درخصوص نامگذاری سال جدید به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: مجلس باید در اولویت برنامه هایش کمک کند تا شفافیت های مالی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی صورت بگیرد، خلأهای قانونی پر شود و بی نظمی ها و بی‌قانونی‌های جامعه سروسامان یابد.
جعفر قادری افزود: در جاهایی که وظایف نظارتی مجلس مطرح است، باید به این بحث‌ها توجه لازم صورت گیرد و تلاش در اجرایی شدن قوانین موجود به صورت جدی‌تر ورود پیدا کند.
نماینده مردم شیراز با تأکید بر اقدام مجلس به رفع ابهام از قوانین موجود افزود: سال‌ها از تصویب این قوانین گذشته است و مدل هایی که پشت این قوانین وجود دارد دیگر پاسخگوی امروز جامعه نیست؛ با توجه به پیشرفت هایی که در مسائل مختلف جامعه داشته‌ایم باید این قوانین مورد بازبینی قرار گیرد.
وی در خصوص تشکیل فراکسیون اقتصاد مقاومتی در مجلس اظهار داشت: معمولا در مجلس فراکسیون هایی تشکیل می شود که در دوره های قبل خیلی از این فراکسیون ها فعال نبودند و بیش از یک اسم و عنوان نداشتند.
قادری با اشاره به اینکه بیش از دو سال از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ازجانب مقام معظم رهبری می گذرد و اقدامات لازم در این راستا انجام نشده است افزود: واقعیت این است که باید راهبرد اقتصاد مقاومتی به عنوان یک راهبرد کلان در جامعه به یک باور تبدیل شود و دولتمردان، کارشناسان، نمایندگان، فعالان اقتصادی و همه مردم این راهبرد اقتصادی را بپذیرند و مجلس در جهت وضع قوانین مورد نیاز برای حل مشکلات قانونی این راهبرد تلاش کند.
وی درخصوص ریاست دوره دهم مجلس اظهار داشت: در حال حاضر ۶۹ کرسی مجلس تعیین تکلیف نشده است ولی به احتمال قوی ریاست مجلس در اختیار آقای لاریجانی خواهد بود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.