18 فروردین, 1395

رونق بخشیدن به فعالیت‌های دانش‌بنیان دانشگاه‌ها حول محور اقتصاد مقاومتی است

امام جمعه جهرم گفت: رونق بخشیدن به فعالیت‌های دانش بنیان دانشگاه‌ها حول محور شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است.

حجت‌الاسلام والمسلمین لطف‌الله دژکام، امام جمعه جهرم در دیدار با رئیس و مدیران دانشگاه جهرم، با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۵ از سوی رهبر انقلاب گفت: رونق بخشیدن به فعالیت‌های دانش‌بنیان خود یک اقتصاد مقاومتی  و حول محورسال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است و همه این موارد مطرح شده برمی‌گردد به شعار مقام معظم رهبری که درصد بالایی از این شعار مربوط به دانشگاه‌ها است.
وی افزود: در این راستا قشر فرهیخته دانشگاهی می‌تواند طی یک فرمول جدید آن را طراحی کنند و این خود می‌تواند یک پایه علمی برای دانشگاهیان محسوب شود.
دژکام همچنین به فعالیت‌های دانشگاه جهرم اشاره کرد و گفت: دانشگاه جهرم فعالیّت‌های ارزنده‌ای در همه زمینه‌ها داشته است که باعث ارتقای فرهنگی شهرستان شده است که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد و از ثبت اختراعات توسط دانشگاه جهرم ابراز خوشحالی و خرسندی کرد.
مسعود نادریان، رئیس دانشگاه جهرم نیز در این مراسم گفت: «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» که از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده، نقشه راه روشن و آینده‌ساز برای عبور از مراحل رشد و توسعه و رسیدن به پیشرفت همراه با عدالت است.
وی تأکید کرد: دانشگاه جهرم اقتصاد مقاومتی را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده و در این راستا به موفقیت‌های قابل توجهی نیز دست پیدا کرده‌ایم.
نادریان، بیان کرد: دانشگاه جهرم در بحث اقتصاد مقاومتی پیشتاز بوده و امیدوارم آن طور که شایسته یک جامعه دانشگاهی ست بتوانیم گام مؤثری برداشته شود.
رئیس دانشگاه جهرم همچنین با اعلام همکاری‌های گسترده در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی شهرستان تأکید کرد: ظرفیت علمی دانشگاه جهرم در همه سطوح آموزشی، پژوهشی و خدمات فکری و استراتژیک در خدمت مردم ولایی شهرستان جهرم است و یکی از اقدامات مهمی که در دانشگاه جهرم صورت گرفت تصویب برنامه راهبردی و چارت سازمانی دانشگاه جهرم هست که به تصویب هیات امنا رسیده و ابلاغ شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین بهادری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جهرم نیز ضمن تبریک سال جدید گفت: نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و آغاز سال جدید و همزمانی آن با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) امیدوارکننده است و امیدواریم شکوفایی در عرصه‌های مختلف به‌خصوص عرصه‌های اقتصادی به همراه داشته باشد.
وی بیان کرد‌: موفقیت‌های دانشگاه جهرم با مدیریت جدید وحدت و همدلی هیئت رئیسه، اساتید، دانشجویان و کارکنان موفقیت‌های چشمگیری را به دنبال داشته و تعامل و همکاری دانشگاه و نهاد رهبری کم نظیر است.
یادآور می‌شود، در پایان این دیدار از برنامه راهبردی و چارت سازمانی دانشگاه جهرم که به تصویب هیئت امنا رسیده رونمایی شد.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.