18 فروردین, 1395

برنامه های اقتصاد مقاومتی وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۵ اعلام شد

وزارت ورزش و جوانان در راستای عملیاتی سازی برنامه ها و اهداف خود در سال جاری و تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، برنامه های بسیاری در دست اقدام دارد.

این وزارتخانه به منظور تحقق برنامه ها و اهداف خود، توسعه و گسترش ورزش همگانی در سطح کل کشور و تمامی آحاد جامعه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، تعیین جایگاه زنان در ورزش کشور و نقش دهی و بهره گیری از ایشان در توسعه ورزش همگانی و اهداف ورزشی وزارتخانه را از مهم ترین اولویت های خود در سال ۹۵ قرار داده است.

همچنین برنامه هایی نظیر برگزاری نخستین همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و ورزش: فرصت ها و چالش ها» در تیرماه سال ۱۳۹۵، برون سپاری طرح های پژوهشی در حوزه اقتصاد مقاومتی و ورزش در راستای تحقق بخشی سیاست ها در حوزه تامین منابع مالی و انجام پروژه های ساختمانی، زیرساخت های ورزشی و شیوه های تامین منابع مالی و بودجه ریزی نیز از دیگر اقدامات مدنظر وزارت ورزش و جوانان در سال جاری خواهد بود.

این وزارتخانه تسهیل فرایندهای اخذ مجوز اماکن ورزشی و ارائه بسته های تشویقی معنوی و حمایتی و حتی الامکان مالی بر اساس اولویت های مناطق سطح کشور، تشکیل و برگزاری کارگاه های آموزشی درخصوص سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در ورزش و تشکیل و برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی و شغلی کارکنان در راستای اصلاح نظام اداری و افزایش بهره وری را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

تشکیل و برگزاری کارگاه های آموزشی ورزشی برای اقشار آسیب پذیر اجتماعی (زنان، کودکان، معلولان و سالمندان)، برگزاری نخستین جشنواره هنری اقتصاد مقاومتی، ورزش و جوانان در سال ۱۳۹۵، شناسایی و توسعه منابع مالی وزارتخانه در سال ۱۳۹۵ و برنامه ریزی برای شناسایی فرصت های جدید در توسعه و بسط منابع مالی و بودجه ریزی آن از دیگر این برنامه ها است.

همچنین ساماندهی و تقویت هیات رسیدگی به تخلفات اداری و کمیته پیشگیری و مبارزه با رشوه در وزارتخانه، پیگیری و اجرایی سازی طرح اصلاح نظام مالی در فدراسیون های ورزشی، پیگیری پرونده های فساد مالی در فدراسیون های ورزشی و نظارت بر قراردادهای ورزشی منعقده در سال آتی خاصه در فدراسیون فوتبال از برنامه های مدنظر وزارتخانه در سال ۹۵ است.

وزارت ورزش و جوانان همچنین تقویت و ساماندهی کارگروه خیرین ورزش یار در رابطه با تسهیل سازی رویه ها و عملکردهای اجرایی، پروژه ها و طرح های ورزشی، انجام نتایج طرح های تحقیقاتی درباره تدوین برنامه های ایجاد اماکن و تاسیسات ورزشی در مناطق نیازمند بر اساس اولویت های مناطق دارای اولویت فعلی در سال آتی و توسعه فضاهای ورزشی کل کشور با برون سپاری قراردادها و ساخت پروژه های عمرانی با روش های تامین مالی نوین از طریق بخش خصوصی را نیز در دست اقدام دارد.

تعیین و پیمایش راهکارهای نظارت بر مبالغ عقود و قراردادهای ورزشی در سطح فدراسیون های ورزشی، پیگیری و نظارت عالی بر توزیع اعتبارات و تسهیلات بانکی در اختیار بخش خصوصی برای ایجاد فرصت های شغلی و گسترش ورزش مردم محور، بهره گیری از سرمایه گذاران خصوصی در پروژه های عمرانی – ورزشی سراسر کشور،‌تکمیل پروژه های ورزشی نیمه تمام در کل کشور با اعتبارات نهادهای غیردولتی و انجمن های مردم نهاد (سمن)ها از دیگر اهداف و برنامه های تعریف شده وزارت ورزش و جوانان در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» است.

منبع : برنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.