17 فروردین, 1395

رقم پیشنهادی یارانه تولید در سال جاری امروز تعیین می‌شود

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در صددیم با همکاری کمیسیون صنایع و حمایت از تولید ملی رقمی را برای یارانه تولید پیشنهاد کنیم تا در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به پیشنهادات کمیسیون صنایع و حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی برای بودجه سال ۹۵ که قرار است به‌صورت یک پیوست به‌همراه گزارش کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس بررسی شود، اظهار داشت: به‌عنوان نمونه کمیسیون حمایت از تولیدات پیشنهادات مختلفی را برای میزان یارانه تولید و جوایز صادراتی برای بودجه امسال دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در سال ۹۳ فقط ۴۰۰ میلیارد تومان یارانه به بخش تولید اختصاص پیدا کرد، افزود: در ۶ماهه سال ۹۴ هم ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه در اختیار بخش تولید قرار گرفته است اما هنوز دولت گزارشی از میزان پرداختی یارانه به تولید در ۶ماهه پایانی سال ارائه نکرده است.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی اضافه کرد: به نظر می‌رسد یارانه ۶ماهه پایانی سال ۹۴ بخش تولید بیشتر از ۲۰۰ میلیارد تومان نباشد.

فولادگر با اشاره به اینکه دولت در لایحه بودجه رقم خاصی را برای یارانه تولید اعلام نکرده است، گفت: کمیسیون تلفیق مجلس هم در روند بررسی لایحه بودجه فقط به جامعه هدف یارانه نقدی پرداخته و رقمی را برای یارانه تولید اعلام نکرده است.

وی تصریح کرد: امروز در صددیم با همکاری کمیسیون صنایع و حمایت از تولید ملی رقمی را برای یارانه تولید پیشنهاد کنیم تا در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.