17 فروردین, 1395

نقش مهم جوانان در تحقق اقتصاد مقاومتی

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی و فراهم‌سازی زمینه‌های اجتماعی لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد بویژه سمن‌های جوانان می توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.

رضا حجتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: علاوه بر آگاه‌سازی اجتماعی و کار فرهنگی، سمن‌های جوانان در حوزه کسب و کارهای اجتماعی وارد شده‌اند و با رویکرد توسعه کارآفرینی اجتماعی می‌توانند در مقاوم‌سازی اقتصاد ایران سهیم باشند.

وی تاکید کرد: موفقیت هر اقدامی در مقاوم سازی اقتصاد، منوط به درک صحیح آن توسط مردم و اقناع اجتماعی است زیرا تحقق اقتصاد مقاومتی، تنها با عبور از اقتصاد غیرمولد و مصرف‌گرای موجود و دستیابی به اقتصادی مولد و بهره‌ور – که متکی به خام فروشی مواد نفتی نباشد امکان‌پذیر است.

حجتی افزود: این تغییر بسیار سخت و مستلزم تصحیح الگوی مصرف و سبک زندگی و به ناگزیر تحمل رنج و ریاضت توسط طبقات متوسط و پایین جامعه همچنین چشم‌پوشی طبقات برخوردار از منابع رانتی و درآمدهای بادآورده و بدون زحمت است.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: عبور از حرف و شعار در اقتصاد مقاومتی و ورود به مرحله اقدام و عمل، نیازمند عزم و اراده و سپس جهد و جهاد ملی، مشارکت گسترده مردم و همدلی و هم‌زبانی و ایفای نقش سازنده توسط تمام بخش‌های جامعه و حاکمیت است البته بدون تردید دولت باید پیش آهنگ و پیشتاز باشد.

حجتی در پایان با بیان اینکه مشارکت اجتماعی اصل محور تحقق اقتصاد مقاومتی است گفت: باید تلاش کنیم زمینه‌های لازم برای مشارکت اجتماعی جوانان را روز به روز گسترش دهیم و به ضرورت جلب مشارکت و مسئولیت پذیری اجتماعی آن‌ها بیش از گذشته توجه و اهمیت دهیم. در این جهت به‌زودی وزارت ورزش و جوانان نیز برنامه‌های سال جاری خود را در این رابطه نهایی و اعلام خواهد کرد.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.