17 فروردین, 1395

مدیران برنامه‌های اجرایی خود را برای تحقق شعار سال ارائه کنند

مدیران برنامه های اجرایی خود را برای تحقق شعار سال ارائه کنند

استاندارخراسان‌جنوبی، بابیان اینکه تحقق شعار سال نیازمند عزمی عمومی و تلاش دسته جمعی از سوی تمامی ارکان نظام است، گفت: مدیران برنامه های اجرایی خود را برای تحقق شعار سال ارائه کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، وجه اله خدمتگزار، عصر دیروز (۱۶ فروردین ماه) در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان “اقتصاد مقاوتی، اقدام و عمل” اشاره کرد و گفت: آماده دریافت پیشنهادات دلسوزانه تمامی نخبگان و کسانی که دل در گرو رشد و توسعه استان دارند، هستیم.

وی ادامه داد: رفع معضل اشتغال و معیشت از اولویت‌های کاری امسال است و همه مدیران در بخش‌های مختلف از تمام ظرفیت‌های کاری و اداری برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم استان استفاده کنند.

استاندارخراسان‌جنوبی، به تدبیر شایسته رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در نامگذاری امسال اشاره کرد و افزود: همانگونه که ایشان فرمودند زمان شعار گذشته و باید با بکارگیری پیشنهادات کارشناسی و روش‌های مشخص که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد برای حل مشکلات مردم در بخش‌های مختلف اقدام کرد.

خدمتگزار تصریح کرد: مردم باید آثار و برکات خدمات و اقدامات دولت تدبیر و امید در دو سال اخیر را مشاهده کنند و دولت به صورت جدی مصمم است تا در حوزه اقتصادی و رفع مشکلات مردم در حوزه معیشت و نیز ایجاد اشتغال اقدامات اساسی و جدی را امسال صورت دهد.

وی عنوان کرد: نقشه راه رسیدن به این اهداف تحقق سیاست‌های مشخص شده در اقتصاد مقاومتی است که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است.

استاندار خراسان جنوبی به همکاری سایر نهادها و قوای کشور در این زمینه اشاره کرد و افزود: از آنجا که بسیاری از اقدامات به صورت زنجیره‌ای به هم متصل است امیدواریم قوای مقننه و قضائیه نیز در کنار دولت برای رسیدن به اهداف مورد نظر، دولت یازدهم را یاری کنند.

خدمتگزار، به برخی از اقدامات اقتصادی در استان در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: کاهش آسیب‌پذیری اقتصادی، تامین غذا و دارو، افزایش تولیدات داخلی، توجه به محصولات راهبردی و استراتژیک، توسعه تجارت خارجی با توجه به مرز مشترک با کشور افغانستان، توجه به توسعه پایدار و مدیریت مصرف داخلی از جمله این سیاست های کاری است که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: توسعه همکاری‌های خارجی، ارتقای سطح بهره‌وری در بخش‌های مختلف، توسعه کارآفرینی، توسعه اقتصاد دانش بنیان و افزایش سطح رقابت‌پذیری از دیگر امور مهمی است که می‌تواند توجه به آنها بسیاری از مشکلات در حوزه اقتصادی را مرتفع کند.

استاندارخراسان‌جنوبی، با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در استان به عنوان دبیرخانه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: تمامی مدیران و مسئولان در بخش‌های مختلف می‌بایست نظرات و پیشنهادات کارشناسی شده خود را که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد و مردم بتوانند آثار آن را در سطح جامعه مشاهده کنند به دبیرخانه ستاد ارائه کنند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.