16 فروردین, 1395

مقابله بانکداری اسلامی با سودآوری کاذب بانک ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و بانک مرکزی باید با نظارت برضمانت اجرایی افزایش سرمایه بانکها را کنترل نمایند چرا که افزایش سرمایه کاذب با بانکداری اسلامی مغایرت دارد.

سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: بسیاری از بانک‌های کشور از کمک کردن به بنگاه‌های تولیدی  در جهت تأمین منابع مالی آنها سرباز می زنند که این موضوع علاوه بر رکود اقتصادی به اشتغالزایی کشور نیز لطمه وارد می کند.

وی افزود: بانکها به دلیل درآمد قابل توجهی که از بنگاههای خود بدست می آورند بانکداری را رها کرده و به جای قراردادن تسهیلات به تولیدکنندگان به سودآوری مشغولند که  این موضوع مغایر با بانکداری اسلامی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط حاضر  تولید و صنعت  از نظر نقدینگی با مشکلات فراوانی مواجه است گفت: لازم است بانکها با واگذاری شرکتها و افزایش سرمایه خود در جهت حمایت از تولید و صنعت کشور بکوشند و اقتصاد کشور را از رکود نجات دهند.

موسوی لارگانی در پایان گفت: دولت و بانک مرکزی با نظارت برعملکرد بانکها باید در راستای افزایش ارائه تسهیلات دهی به بخشهای تولیدی گام بردارد تا بستر برای پویایی و شکوفایی اقتصاد کشور فراهم شود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.