16 فروردین, 1395

تقویت تولید ملی مهمترین رکن در تحقق اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت تولید ملی در بخش‌های مختلف به تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد و توسعه اشتغال بیش از همیشه کمک می‌کند.

کمال‌الدین پیرموذن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با برخی اقدامات نسنجیده نمی‌توان حقیقت و روح اقتصاد مقاومتی را در جامعه ساری و جاری دید بلکه در این زمینه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اقدام و عمل به موقع موثر و کارآمدی نیاز است که قطعا مسئولان کشوری و استان اردبیل به تحقق آن اهتمام جدی دارند.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی حضور مردم در صحنه و همگرایی بیشتر بین آحاد مردم با مسئولان در رسیدن به نقطه قوت اقتصاد توانمند داخلی است، افزود: به اندازه کافی هم نیروی انسانی و هم منابع غنی توسعه‌ای داریم به شرط آنکه یک همدلی و همسویی در تحقق اهداف به وجود آمده و جلوی برخی اقداماتی که به این همگرایی ضربه می‌زند گرفته شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تقویت صادرات غیرنفتی را به همراه بسترسازی برای توسعه سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی با اولویت حوزه صنعت و تقویت درآمد از محل استخراج و اکتشاف معادن یادآور شد و گفت: اقدامات خوبی در سال‌های اخیر در این حوزه انجام شده است که قطعا به ثمر رسیدن آنها می‌تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد.

پیرموذن وجود زون‌های معدنی متعدد و پربار را در استان اردبیل یادآور شد و گفت: اگر مطالعات در این سه زون معدنی به اتمام برسد و عملیات اکتشاف و استخراج آغاز شود هم بهترین فرصت اشتغال و هم موثرترین راهکار توسعه‌ اقتصادی و صنعتی استان فراهم می‌آید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: محدودیت منابع مالی که در دولت مشاهده می‌شود اهمیت تقویت و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی را آشکار می‌کند و در این بین باید سرمایه‌های ارزشمند اجتماعی را مورد حراست و مراقبت قرار دهیم تا بسترهای تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی با رویکرد نگاه درست و منطقی تحقق پیدا کند.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.