16 فروردین, 1395

اولویت کاری بنیاد شهید اجرای اقتصاد مقاومتی است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه اولویت کاری بنیاد اجرای اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: مفاد اقتصاد مقاومتی با اولویت سه موضوع توانمندسازی، ارتقای بهره‌وری و توسعه فرهنگی باید در بنیاد اجرایی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار نوروزی با کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۵ را به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کرده‌اند، گفت: رهبر معظم انقلاب همواره بر مسئله اقتصاد تأکید دارند. ما نیز باید بکوشیم خواسته‌های رهبری درباره اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده و آن را در تمام بنیاد به‌خصوص بخش اقتصادی آن پیاده کنیم.
وی افزود: مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در بهمن ماه سال ۹۲ و در ۲۴ بند اعلام کرده و از مسئولان و دولتمردان خواسته‌اند، تمام بندهای آن را اجرایی کنند و به نوعی بندهای بسیاری از این سیاست‌ها به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مرتبط می‌شوند که ما باید در اجرای کامل آنها بکوشیم.
حجت‌الاسلام شهیدی ادامه داد: افزایش بهره‌وری، توسعه کارآفرینی، توانمندسازی نیروی کاری، مدیریت مصرف، اصلاح و تقویت نظام مالی، صرفه‌جویی و سالم‌سازی، مبارزه با فساد، تقویت فرهنگ جهادی و گفتمان‌سازی از جمله مواردی است که در ۲۴ بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری آمده و باید توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز اجرایی شود.
وی با تأکید بر اینکه اولویت‌های کاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در اجرای اقتصاد مقاومتی با اولویت سه بند توانمندسازی، ارتقای بهره‌وری و توسعه فرهنگی باید اجرایی شود، عنوان کرد: در مسئله توانمندسازی در حوزه اشتغال فعالیت‌هایی در دو سال و نیم گذشته در بنیاد انجام شده که طی آن حدود ۲۸ هزار و ۳۷۲ نفر از جامعه ایثارگری تا پایان سال ۱۳۹۴ مشغول به کار شده‌اند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد با بیان اینکه ۲۵ درصد از سهمیه استخدامی دستگاه‌های دولتی متعلق به جامعه شاهد و ایثارگر است، ادامه داد: تعداد ۲۰ هزار و ۵۹۴ نفر از جامعه ایثارگری نیز با اجرای طرح تکاک، خوداشتغالی و کارآفرینی مشغول به کار شده‌اند که در کل زمینه اشتغال حدود ۴۸ هزار نفر از این جامعه معزز طی دو سال و نیم گذشته فراهم شده است.
وی با تأکید بر افزایش تعداد افراد جویای کار از جامعه ایثارگری در هر سال، اظهار کرد: رفع مسئله اشتغال خواست مقام معظم رهبری است و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در رفع این مشکل باید به نحو احسن تلاش کند.
حجت‌الاسلام شهیدی ادامه داد: توانمندسازی در تمام ابعاد، توسعه فرهنگی، رشد علمی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید از اولویت‌های کاری کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد. ما باید در ارتقای بهره‌وری در راستای بهتر کردن خدمات در حوزه داخلی بنیاد و حوزه ایثارگران بکوشیم و برنامه‌های مثبتی را در این زمینه اجرا کنیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ما باید برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد و جامعه بکوشیم، بیان کرد: مسئولیت مجاهدپروری، از خودگذشتگی به نفع نظام، انقلاب، قرآن و رهبری و رشد دادن مسائل مرتبط با ایثار به منظور ادامه دادن راه شهدا و حفظ حرمت خون آنان از وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به موفقیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو سال و نیم گذشته بر جدیت در گام برداشتن برای موفقیت‌های بیشتر تأکید و اظهار کرد: از حدود ۱۹ هزار و ۷۴۴ هزار گلزار شهدای موجود در کشور، حدود ۱۲ هزار و ۸۴۷ گلزار ساماندهی شده و ساماندهی ۵۸۵ گلزار نیز در دست اقدام است که با توجه به برنامه ششم توسعه، کار ساماندهی گلزارهای شهدا باید تا سال ۱۳۹۸ به اتمام برسد.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد گفت: با توجه به هزینه‌های بسیار اعزام جانبازان به خارج از کشور برای طی مراحل درمان، طرح حضور متخصصین خارجی در ایران برای درمان جانبازان در ۲ سال گذشته اجرا شده است که بر اساس آمارهای موجود تعداد یک هزار و ۳۴۷ ایثارگر توسط ۵۵ تیم پزشکی دعوت شده ویزیت شدند و ۲۲۶ نفر نیز تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند. البته در این مدت تعداد ۶۳ جانباز نیز برای درمان به خارج از کشور اعزام شده‌اند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به ضرورت ارزیابی و آسیب‌شناسی اقدامات دو سال و نیم گذشته با تشکیل ستادی به ریاست سردار محسن انصاری، قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و چگونگی اقدام و عمل معاونت‌ها و بخش‌های مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران، افزود: مشروعیت ما از مقام معظم رهبری است و ما باید بکوشیم فرامین ایشان در زمینه اقتصاد مقاومتی اجرا شود.
حجت‌الاسلام شهیدی با تأکید بر ساماندهی آماری و تکمیل بانک اطلاعاتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: قانون‌گرایی، وظیفه‌ای همگانی است و ما نیز باید بکوشیم با عمل به ضوابط و قوانین، فرامین مقام مقام معظم رهبری به درستی اجرا شود.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.